24 Март, 2019
0.2304
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

Интервјуа

Климовски: Евентуална забрана ќе го пресели бизнисот со игри на среќа  во „сива“ зона

Климовски: Евентуална забрана ќе го пресели бизнисот со игри на среќа во „сива“ зона

14 Март, 2019

Белопета: Ова што го прави Министерството за култура го нема ни во Африка

Белопета: Ова што го прави Министерството за култура го нема ни во Африка

13 Март, 2019

ИНТЕРВЈУ Пендаровски: Со ниедна партија не сум разговарал за кандидатура за претседател!

ИНТЕРВЈУ Пендаровски: Со ниедна партија не сум разговарал за кандидатура за претседател!

03 Март, 2019

Интервју Арсовска: Неизвесноста е прва причина за мигрирање на компаниите

Интервју Арсовска: Неизвесноста е прва причина за мигрирање на компаниите

22 Февруари, 2019

Азманов: Луѓе од Финансиска полиција му давале документи на Боки 13 да ме рекетира

Азманов: Луѓе од Финансиска полиција му давале документи на Боки 13 да ме рекетира

18 Февруари, 2019

Интервју Лукаревска: Имаме дојави за инспектори кои биле на платен список на фирми

Интервју Лукаревска: Имаме дојави за инспектори кои биле на платен список на фирми

01 Февруари, 2019

Трајковска-Ристовска: Жито Лукс ја зацврсти позицијата на пазарот

Трајковска-Ристовска: Жито Лукс ја зацврсти позицијата на пазарот

28 Јануари, 2019

ВКРСТЕНО ИНТЕРВЈУ Азески: Владата киксна за персоналецот, Анѓушев: Подготвен сум да работам за ништо, ама не и да изгубам се

ВКРСТЕНО ИНТЕРВЈУ Азески: Владата киксна за персоналецот, Анѓушев: Подготвен сум да работам за ништо, ама не и да изгубам се

21 Јануари, 2019

Конците ги држи шефицата на кабинет: Кои се најблиските соработници на министерот Тевдовски

Конците ги држи шефицата на кабинет: Кои се најблиските соработници на министерот Тевдовски

29 Декември, 2018

Љушев: 5G технологијата ќе го смени светот

Љушев: 5G технологијата ќе го смени светот

18 Декември, 2018

Хаџидинев: Перпетуалната обврзница ќе им донесе принос на сите акционери на УНИБанка

Хаџидинев: Перпетуалната обврзница ќе им донесе принос на сите акционери на УНИБанка

13 Декември, 2018

Дузлевска: На животното осигурување му требаат стимулации, не нови даночни оптоварувања

Дузлевска: На животното осигурување му требаат стимулации, не нови даночни оптоварувања

12 Декември, 2018

Дивјак: Новите услови на телекомуникацискиот пазар и различните потреби на бизнис корисниците наложуваат нови начини на работа

Дивјак: Новите услови на телекомуникацискиот пазар и различните потреби на бизнис корисниците наложуваат нови начини на работа

07 Ноември, 2018

Павловиќ: Охридска банка ќе финансира енергетски ама и добри проекти на државните претпријатија

Павловиќ: Охридска банка ќе финансира енергетски ама и добри проекти на државните претпријатија

22 Октомври, 2018

Интервју со Јолеска Поповска: Фирмите да инвестираат, ПроКредит ќе ги кредитира

Интервју со Јолеска Поповска: Фирмите да инвестираат, ПроКредит ќе ги кредитира

12 Октомври, 2018

Ексклузивно со Боки13: 1ТВ станува прв македонски сервис на CNN,  но затоа турските серии ќе ги збришам

Ексклузивно со Боки13: 1ТВ станува прв македонски сервис на CNN, но затоа турските серии ќе ги збришам

18 Септември, 2018

ОРЦЕ КАМЧЕВ: Да нема дилема, јас лично би потпишал ист договор со Грција

ОРЦЕ КАМЧЕВ: Да нема дилема, јас лично би потпишал ист договор со Грција

17 Септември, 2018

Суџубаши: Халкбанк е незапирлива, кризата во Турција нема влијание

Суџубаши: Халкбанк е незапирлива, кризата во Турција нема влијание

06 Септември, 2018