30 Ноември, 2023
0.2432

Свет

СЕ ОГЛАСИ ПЕСКОВ ЗА БУГАРСКИОТ ПОТЕГ: „Тоа е апсурден и глупав став“

СЕ ОГЛАСИ ПЕСКОВ ЗА БУГАРСКИОТ ПОТЕГ: „Тоа е апсурден и глупав став“

30 Ноември, 2023

Русија пред портите на „царството“ на најбогатиот Украинец

Русија пред портите на „царството“ на најбогатиот Украинец

30 Ноември, 2023

КОЈ БЕШЕ ХЕРИ КИСИНЏЕР ЕДЕН ОД НАЈМОЌНИТЕ ДИПЛОМАТИ: Почина вчера на 100 годишна возраст

КОЈ БЕШЕ ХЕРИ КИСИНЏЕР ЕДЕН ОД НАЈМОЌНИТЕ ДИПЛОМАТИ: Почина вчера на 100 годишна возраст

30 Ноември, 2023

БЛИНКЕН И ЛАВРОВ СЕ РАЗМИНАА: Американскиот државен секретар синоќа замина за Израел

БЛИНКЕН И ЛАВРОВ СЕ РАЗМИНАА: Американскиот државен секретар синоќа замина за Израел

30 Ноември, 2023

НАПАД НА АВТОБУСКА СТАНИЦА ВО ЕРУСАЛИМ: Три лица убиени, ранети шест

НАПАД НА АВТОБУСКА СТАНИЦА ВО ЕРУСАЛИМ: Три лица убиени, ранети шест

30 Ноември, 2023

БУГАРИЈА СЕПАК НЕ ГО ПУШТИ АВИОНОТ НА ЛАВРОВ: Причината е Захарова

БУГАРИЈА СЕПАК НЕ ГО ПУШТИ АВИОНОТ НА ЛАВРОВ: Причината е Захарова

30 Ноември, 2023

ДУРИ ПОЛОВИНА ОД ГЕРМАНСКИТЕ КОМПАНИИ КУБУРАТ ЗА РАБОТНИЦИ: Состојбата станува критична, фалат работници за 1,8 милиони работни места

ДУРИ ПОЛОВИНА ОД ГЕРМАНСКИТЕ КОМПАНИИ КУБУРАТ ЗА РАБОТНИЦИ: Состојбата станува критична, фалат работници за 1,8 милиони работни места

30 Ноември, 2023

„ХАМАС НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ЗАКАНА ЗА ИЗРАЕЛ“: Нетанјаху подготвен да ги уништи

„ХАМАС НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ЗАКАНА ЗА ИЗРАЕЛ“: Нетанјаху подготвен да ги уништи

30 Ноември, 2023

ФОН ДЕР ЛАЈЕН ВЕЛИ ДЕКА БРИТАНИЈА САКА ДА СЕ ВРАТИ ВО ЕУ:  Направивме грешка, мора да ја поправите

ФОН ДЕР ЛАЈЕН ВЕЛИ ДЕКА БРИТАНИЈА САКА ДА СЕ ВРАТИ ВО ЕУ: Направивме грешка, мора да ја поправите

29 Ноември, 2023

РОДНИНИТЕ МОЛЕА ДА ГО ОСЛОБОДАТ: Хамас тврди дека деветмесечното бебе загинало во израелско бомбардирање

РОДНИНИТЕ МОЛЕА ДА ГО ОСЛОБОДАТ: Хамас тврди дека деветмесечното бебе загинало во израелско бомбардирање

29 Ноември, 2023

ЛИТВАНСКИОТ ШЕФ НА ДИПЛОМАТИЈАТА: Зошто би летал до Скопје да дискутирам со човек кој не треба да оди во демократски земји освен во Хаг

ЛИТВАНСКИОТ ШЕФ НА ДИПЛОМАТИЈАТА: Зошто би летал до Скопје да дискутирам со човек кој не треба да оди во демократски земји освен во Хаг

29 Ноември, 2023

ХАМАС МАЛТРЕТИРАЛ МАЛОЛЕТНИЦИ: Милитантите ги терале децата да гледаат видеа од злосторствата

ХАМАС МАЛТРЕТИРАЛ МАЛОЛЕТНИЦИ: Милитантите ги терале децата да гледаат видеа од злосторствата

29 Ноември, 2023

САКАЛ ДА ЈА КРЕНЕ ВО ВОЗДУХ ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА: Спречен е терористички напад во Москва

САКАЛ ДА ЈА КРЕНЕ ВО ВОЗДУХ ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА: Спречен е терористички напад во Москва

29 Ноември, 2023

ДАЛИ МИСТЕРИОЗНАТА ПНЕВМОНИЈА ОД КИНА СТИГНА ВО ЕВРОПА? Холандските болници преполни, научниците не знаат што е причината

ДАЛИ МИСТЕРИОЗНАТА ПНЕВМОНИЈА ОД КИНА СТИГНА ВО ЕВРОПА? Холандските болници преполни, научниците не знаат што е причината

29 Ноември, 2023

НОВ ВИД НА СВИНСКИ ГРИП ПРЕМИНА НА ЧОВЕК ВО БРИТАНИЈА: „Правиме сè за да го намалиме потенцијалното ширење“

НОВ ВИД НА СВИНСКИ ГРИП ПРЕМИНА НА ЧОВЕК ВО БРИТАНИЈА: „Правиме сè за да го намалиме потенцијалното ширење“

29 Ноември, 2023

ЕВРОПА, ТИ СИ СЛЕДНАТА! Шокантна изјава на израелскиот премиер: Ако сакате мир...

ЕВРОПА, ТИ СИ СЛЕДНАТА! Шокантна изјава на израелскиот премиер: Ако сакате мир...

29 Ноември, 2023

СУДБИНАТА НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ СЕ РЕШАВА НА БАЛКАНОТ: Цел свет го чека четврток- Што ќе се договорат?

СУДБИНАТА НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ СЕ РЕШАВА НА БАЛКАНОТ: Цел свет го чека четврток- Што ќе се договорат?

29 Ноември, 2023

„ЛИДЛ“ НЕ ПРЕСТАНУВА СО НОВИТЕТИ: Овој пат со важна порака до германските купувачи

„ЛИДЛ“ НЕ ПРЕСТАНУВА СО НОВИТЕТИ: Овој пат со важна порака до германските купувачи

29 Ноември, 2023