21 Септември, 2018
2.6823
    ADIN 560    0.54%     ALK 8003.87    -0.04%     GRNT 820    -0.04%     KMB 5166.51    0.13%     MAGP 6150    0%     MERM 2000    0%     MPT 47742.7    0.77%     OHB 6548.31    -0.62%     OKTA 4257    -2.99%     PPIV 46000    -0.48%     RMDEN15 95    -1.55%     RMDEN17 96.1    0%     STB 1109    0.06%     STIL 128.49    -1.92%     TETE 2308.76    4.83%     TKVS 4996    2.98%     TNB 14000    -2.78%     TTK 1135.39    1.38%     UNI 2330.37    2.84%
Се помалку сакаат да цепат трупци, се купуваат инвертер клими

Се помалку сакаат да цепат трупци, се купуваат инвертер клими

Интервју Мила Царовска: Ќе има повеќе пари за ранливите граѓани, ама и поголема контрола на злоупотребите

Интервју Мила Царовска: Ќе има повеќе пари за ранливите граѓани, ама и поголема контрола на злоупотребите

ИНТЕРВЈУ СО ЧЕДОМИР ЈОВАНОВИЌ: Избегнавте граѓанска војна, Заев знаеше што ќе се случи утре

ИНТЕРВЈУ СО ЧЕДОМИР ЈОВАНОВИЌ: Избегнавте граѓанска војна, Заев знаеше што ќе се случи утре

Интервју со Костадин Богданов, член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ: Дел од членовите размислуваат да излезат и да го поддржат договорот

Интервју со Костадин Богданов, член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ: Дел од членовите размислуваат да излезат и да го поддржат договорот

Ќе дозволи ли државата да изгорат 30 милиони евра домашен капитал

Ќе дозволи ли државата да изгорат 30 милиони евра домашен капитал

Македонските кроасани 4U со реномираниот сертификат за квалитет IFS го освојуваат ЕУ пазарот

Македонските кроасани 4U со реномираниот сертификат за квалитет IFS го освојуваат ЕУ пазарот

ЦРНИ ПРОГНОЗИ ЗА ТУРЦИЈА: Што ги чека во 2019 и 2020 година?

ЦРНИ ПРОГНОЗИ ЗА ТУРЦИЈА: Што ги чека во 2019 и 2020 година?

(ФОТО) ГРАДОВИ НА ДУХОВИ ВО ЕВРОПА: Убави се, но зошто немаат жители?

(ФОТО) ГРАДОВИ НА ДУХОВИ ВО ЕВРОПА: Убави се, но зошто немаат жители?

(ВИДЕО) Балканец го разбива митот дека „мед и млеко“ тече на Запад, еве што вели

(ВИДЕО) Балканец го разбива митот дека „мед и млеко“ тече на Запад, еве што вели

Најнови вести

НЕОБИЧЕН ПОДАРОК: Што му даде Ким на својот јужнокорејски колега?

20 Септември, 2018

Ким Џонг-ун, севернокорејскиот лидер му испрати необичен подарок на својот јужнокорејски колега, Мун Џае-ин. Се работи за голема количина од ретките печурки мацутаке, информираше портпаролот на кабинетот на Мун.„Додека претседателот и неговата сопруг

Дефектот на улица Карл Либкнехт е саниран

Дефектот на улица Карл Либкнехт е саниран

ЦРНИ ПРОГНОЗИ ЗА ТУРЦИЈА: Што ги чека во 2019 и 2020 година?

ЦРНИ ПРОГНОЗИ ЗА ТУРЦИЈА: Што ги чека во 2019 и 2020 година?

(ВИДЕО+ФОТО) ОВА СИТЕ ГИ ЗАЧУДИ: Погледнете што се појави на плажа во Грција

(ВИДЕО+ФОТО) ОВА СИТЕ ГИ ЗАЧУДИ: Погледнете што се појави на плажа во Грција

„Фчерашни новости“: Дознаваме: За кого ќе гласаат земјоделците

„Фчерашни новости“: Дознаваме: За кого ќе гласаат земјоделците

(ВИДЕО) Балканец го разбива митот дека „мед и млеко“ тече на Запад, еве што вели

(ВИДЕО) Балканец го разбива митот дека „мед и млеко“ тече на Запад, еве што вели