19 Септември, 2017
0.0689

„Фчерашни новости“ на гости кај Пржинскиот берберин

Објавено во: Стил 21 Април, 2017

И оваа недела вечер е резервирана за „Фчерашни новости“. Во новата епизода екипата открива:

-  Шокантно: Новости во Пробиштип

-  Каков јубилеј слави Градот на јаболкото?

-  Фчерашни на гости кај Пржинскиот берберин

Екипата неделава одбележува и една година во македонскиот етер. Првата епизода на „Фчерашни новости“ се емитуваше пред точно една година, доволно долго публиката да ги запознае и да ги засака сите „фчерашни“ ликови од тимот на Бранко Огњановски.

Во тек е втората сезона на најгледаната сатирично-хумористична емисија, а оваа недела ја гледаме епизодата 22. Дознајте последни оваа недела, 19:10 часот на Телма.


Можеби ќе ве интересира

Овие два фактори се важни за задоволен работник

Овие два фактори се важни за задоволен работник

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ГРАДИ ПОДВОДЕН ХОТЕЛ: До собите ќе се стига со гондоли

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ГРАДИ ПОДВОДЕН ХОТЕЛ: До собите ќе се стига со гондоли

ТУРИСТИТЕ ВЕЛАТ: Венеција е измама, Дубаи е без душа

ТУРИСТИТЕ ВЕЛАТ: Венеција е измама, Дубаи е без душа

(ВИДЕО) СЕ ПРОДАВА ОСТРОВ: На него никој не живее веќе 80 години

(ВИДЕО) СЕ ПРОДАВА ОСТРОВ: На него никој не живее веќе 80 години

(ВИДЕО) ХИТ СТАН ОД 7 КВАДРАТИ: Нема да верувате што се собира внатре

(ВИДЕО) ХИТ СТАН ОД 7 КВАДРАТИ: Нема да верувате што се собира внатре

Ова се најмалку гостопримливи земји во светот

Ова се најмалку гостопримливи земји во светот

Зошто е добро да слушате музика додека работите?

Зошто е добро да слушате музика додека работите?

Како да останете смирени во напорни времиња на работното место

Како да останете смирени во напорни времиња на работното место

(ВИДЕО) Самсунг подготвува револуција: Вака ќе изгледа следниот смартфон?

(ВИДЕО) Самсунг подготвува револуција: Вака ќе изгледа следниот смартфон?