17 Декември, 2017
0.5689
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

10 знаци дека одлично се справувате на работа, дури и ако не се чувствувате така

Објавено во: Финансии 06 Декември, 2017

Не е лесно за поединецот да биде објективен за својата работа. И, за жал, секој шеф не троши време точно да им каже на своите вработени јасно од што е среќен и што го прави задоволен од нив.

Сепак, постојат одредени показатели на кои можете да им верувате кога станува збор за успехот во работата. Дури и ако ви се чини дека стагнирате, овие знаци покажуваат дека всушност се движите во вистинската насока, пишува Business Insider.

1. На деловни состаноци, вие сте оние кои нудат решенија а не допринесуваат со нови проблеми.

2. Знаете како да ги поставите приоритетите на своите одговорности.

3. Се организирајте, така што имате време да научите нови работи и да се развивате.

4. Вие може да одбиете задача или предлог на вашиот шеф, без да бидете непочитуван и да го расипете вашиот однос

5. Поставувате високи цели и обично успевате да ги постигнете.

6. Ги исполнувате вашите ветувања.

7. Правите вистински придонес за успехот на компанијата.

8. Ги следите вашите сопствени перформанси, учите лекции од вашите грешки.

9. Можете да им помогнете на колегите без нарушување на ритамот на вашата работа.

10. Луѓето често бараат совет или соработка од вас

Можеби ќе ве интересира

Ако биткоинот е злато, која дигитална валута е сребро на денешницата?

Ако биткоинот е злато, која дигитална валута е сребро на денешницата?

СЕ ВРАТИЛА ОД ЕУ И ПОЧНАЛА БИЗНИС: Луѓето мислат дека Западот ќе им ги оствари соништата

СЕ ВРАТИЛА ОД ЕУ И ПОЧНАЛА БИЗНИС: Луѓето мислат дека Западот ќе им ги оствари соништата

Ова е четврти најмоќен регион во Европа

Ова е четврти најмоќен регион во Европа

(ВИДЕО) НАЈМЛАД МИЛИОНЕР НА СВЕТОТ: Има само 6 години и забрзано се богати

(ВИДЕО) НАЈМЛАД МИЛИОНЕР НА СВЕТОТ: Има само 6 години и забрзано се богати

Градот каде што секој трет жител е милионер

Градот каде што секој трет жител е милионер

Како да ја направите најдобрата корпоративна забава

Како да ја направите најдобрата корпоративна забава

Македонија сѐ уште стравува за купување онлајн

Македонија сѐ уште стравува за купување онлајн

Огласи за вработување, можност и за хонорарна работа

Огласи за вработување, можност и за хонорарна работа

ЕКСПЕРТСКИ СОВЕТ: Совршен одговор на прашањето „Зошто сакаш да работиш кај нас?“

ЕКСПЕРТСКИ СОВЕТ: Совршен одговор на прашањето „Зошто сакаш да работиш кај нас?“