20 Ноември, 2017
0.3493
    ADIN 550    0%     ALK 7387.5    -0.29%     GRNT 825.36    -0.67%     KMB 2700    -0.04%     MPT 27000.21    -2.81%     MTUR 4101    -8.87%     OHB 4860    -2.8%     OKTA 2753    -2.97%     PPIV 39205    3%     REPL 54600    0%     STB 919.65    -1.62%     STIL 130    0%     TEL 272    0%     TETE 1850    2.78%     TPLF 1607    -2.97%     TTK 812.95    -0.74%     UNI 1905    -0.01%     VITA 7500    0%

Црвен метеоаларм на балканот: Невреме ги погоди Србија, БиХ и Хрватска

Објавено во: Балкан 12 Септември, 2017

Вчера силно невреме погоди делови од регионот.

На Србија, БиХ и Хрватска им се закануваа обилни поплави поради обилните дождови долж брегот на Јадранско Море.

Задар беше најпогоден и поплавен, а не поминаа лесно и островот Хвар како и на делови од Јадранската магистрала.

Во Сараево дождот уриваше стебла и носеше покриви  а поплавените улици предизвикаа сообраќаен метеж во градот.

Во Нови Пазар невремето донесе град со  големина на орев а температурите во соседна Србија додека траеше невремето паднаа за 10 степени од 29 на 19.

Тој бран очигледно зафати и делови од Македонија бидејќи вчера дождови имаше и во Скопје и Охридско-струшкиот и Дебарскиот регион.

Можеби ќе ве интересира

ЦИА откри тајна за Југославија - за што се работи?

ЦИА откри тајна за Југославија - за што се работи?

За Павлопулос Македонија фалсификува историја, а Дуда вели вратите на ЕУ треба да бидат отворени

За Павлопулос Македонија фалсификува историја, а Дуда вели вратите на ЕУ треба да бидат отворени

Словенечка „Крка“ го шири бизнисот во Кина

Словенечка „Крка“ го шири бизнисот во Кина

Ѓукановиќ и по децении пак размислува да биде претседател на Црна Гора

Ѓукановиќ и по децении пак размислува да биде претседател на Црна Гора

Ковачев: Писмото од Македонската архиепископија е револуционерно

Ковачев: Писмото од Македонската архиепископија е револуционерно

(ВИДЕО) ГРЦИЈА ТАГУВА: Уште една жртва однесоа „библиските поплави“

(ВИДЕО) ГРЦИЈА ТАГУВА: Уште една жртва однесоа „библиските поплави“

НАСА ПРЕДУПРЕДИ: На овие градови им се заканува потоп, од нив два се од Балканот

НАСА ПРЕДУПРЕДИ: На овие градови им се заканува потоп, од нив два се од Балканот

Ердоган ги повлече своите војници од наставата на НАТО по навредите

Ердоган ги повлече своите војници од наставата на НАТО по навредите

ПОЧЕТНА ЦЕНА 80 000 ЕВРА: Се продава јахтата на Тито „Јадранка“

ПОЧЕТНА ЦЕНА 80 000 ЕВРА: Се продава јахтата на Тито „Јадранка“