23 Септември, 2017
0.9895
    ALK 7297.6    -0.03%     GRNT 870    -0.99%     KMB 2883.3    -1.59%     KPSS 485    -2.81%     KVAS 10670    -3%     MPT 30201    -2.58%     MTUR 4700    2.17%     OKTA 3300    10%     PKB 14500    0.07%     RZUS 120    -1.64%     SBT 2219.26    -0.89%     STB 938.54    -1.78%     STIL 134    3.08%     TEL 279    -0.49%     TNB 13300    0.4%     TPLF 1601    -0.32%     TTK 776    -3%

Црвен метеоаларм на балканот: Невреме ги погоди Србија, БиХ и Хрватска

Објавено во: Балкан 12 Септември, 2017

Вчера силно невреме погоди делови од регионот.

На Србија, БиХ и Хрватска им се закануваа обилни поплави поради обилните дождови долж брегот на Јадранско Море.

Задар беше најпогоден и поплавен, а не поминаа лесно и островот Хвар како и на делови од Јадранската магистрала.

Во Сараево дождот уриваше стебла и носеше покриви  а поплавените улици предизвикаа сообраќаен метеж во градот.

Во Нови Пазар невремето донесе град со  големина на орев а температурите во соседна Србија додека траеше невремето паднаа за 10 степени од 29 на 19.

Тој бран очигледно зафати и делови од Македонија бидејќи вчера дождови имаше и во Скопје и Охридско-струшкиот и Дебарскиот регион.

Можеби ќе ве интересира

ПРИМЕР ОД РЕГИОНОТ: На секој ученик по 65 евра

ПРИМЕР ОД РЕГИОНОТ: На секој ученик по 65 евра

Тие се дел од ЕУ со петина сиромашно население

Тие се дел од ЕУ со петина сиромашно население

КОЅИАС-НИМИЦ: За грчкиот министер има неколку делови од спорот

КОЅИАС-НИМИЦ: За грчкиот министер има неколку делови од спорот

(ВИДЕО) Халкидики пламна, огнот им се заканува на куќите

(ВИДЕО) Халкидики пламна, огнот им се заканува на куќите

(ВИДЕО) Масовна тепачка среде говор на Ердоган, маж го нарече терорист

(ВИДЕО) Масовна тепачка среде говор на Ердоган, маж го нарече терорист

(ФОТО) На плажите страшна глетка: Оваа фотографија е доказ за катастрофата во Грција

(ФОТО) На плажите страшна глетка: Оваа фотографија е доказ за катастрофата во Грција

(ВИДЕО) Падна и се запали авион во Истанбул

(ВИДЕО) Падна и се запали авион во Истанбул

Масовна гробница откриена кај Приједор во БиХ

Масовна гробница откриена кај Приједор во БиХ

(ФОТО) РАМА И НЕГОВИОТ СТИЛ: За Трамп чевли, за Хан патики

(ФОТО) РАМА И НЕГОВИОТ СТИЛ: За Трамп чевли, за Хан патики