22 Јануари, 2018
0.3766
    ALK 7698.52    0.63%     AUMK 1700    0.06%     GRNT 830    0.73%     KMB 3135.87    -0.52%     MPT 28907    -3%     MTUR 4158    -2.16%     OKTA 3200    2.86%     RMDEN16 94.5    0.11%     RZUS 124    9.73%     STB 970    1.04%     STIL 154    1.61%     TEH 140    -6.67%     TEL 283    1.07%     TETE 2060    3%     TKVS 3106    -3%     TPLF 1798.38    -0.03%     TTK 950    -0.12%

Финансии

Матјаж Раковец, Триглав осигурување: Македонија е земја со голем потенцијал во осигурителниот бизнис!

Матјаж Раковец, Триглав осигурување: Македонија е земја со голем потенцијал во осигурителниот бизнис!

18 Април, 2013

Груевски: ММФ ја демантираше опозицијата и кажа дека сме ниско задолжена земја

Груевски: ММФ ја демантираше опозицијата и кажа дека сме ниско задолжена земја

17 Април, 2013

Заврши вториот дел од Проектот за пристап на НБРМ во Европскиот систем на централни банки

Заврши вториот дел од Проектот за пристап на НБРМ во Европскиот систем на централни банки

16 Април, 2013

Банкарски Групирања: Ерсте Банк и Рајфајзен Банк во игра за окрупнување на македонски банки?

Банкарски Групирања: Ерсте Банк и Рајфајзен Банк во игра за окрупнување на македонски банки?

16 Април, 2013

Бишев стартува во Шпаркасе банка во Мај

Бишев стартува во Шпаркасе банка во Мај

15 Април, 2013

Јитка Пантучкова, Охридска Банка: Кредитите ќе ги зголемуваме и годинава, нема место за песимистичко сценарио!

Јитка Пантучкова, Охридска Банка: Кредитите ќе ги зголемуваме и годинава, нема место за песимистичко сценарио!

12 Април, 2013

Големата банкарска директорска тројка, на тет-а-тет средби со Гувернерот Богов!

Големата банкарска директорска тројка, на тет-а-тет средби со Гувернерот Богов!

09 Април, 2013

Оф шор ликс ја тресе земјава, Македонците со сметки на Кипар се во нотесот на словенечки новинар!

Оф шор ликс ја тресе земјава, Македонците со сметки на Кипар се во нотесот на словенечки новинар!

07 Април, 2013

Богов: На повидок големо прегрупирање во македонскиот банкарски сектор

Богов: На повидок големо прегрупирање во македонскиот банкарски сектор

06 Април, 2013

Богов: Очекувам ММФ да потврди дека Македонија е во добра финансиска кондиција

Богов: Очекувам ММФ да потврди дека Македонија е во добра финансиска кондиција

04 Април, 2013

Чистка во банкарските биланси: Дали новите правила на НБРМ ќе удрат врз профитот?

Чистка во банкарските биланси: Дали новите правила на НБРМ ќе удрат врз профитот?

04 Април, 2013

Вчера задолжување, денес раздолжување, па отчет пред ММФ!

Вчера задолжување, денес раздолжување, па отчет пред ММФ!

03 Април, 2013

Македонците преминуваат на Forex- Успешно одржан семинар во Скопје

Македонците преминуваат на Forex- Успешно одржан семинар во Скопје

01 Април, 2013

Богов: Време е да се види дали банките покажуваат реални профити!

Богов: Време е да се види дали банките покажуваат реални профити!

31 Март, 2013

Желбите сè поголеми, чергата сè пократка, за два месеци нови 100 милиони евра!

Желбите сè поголеми, чергата сè пократка, за два месеци нови 100 милиони евра!

30 Март, 2013

НБРМ со нови одлуки ќе врши унапредување на банкарските биланси

НБРМ со нови одлуки ќе врши унапредување на банкарските биланси

28 Март, 2013

НЛБ Тутунска банка за Фактор: парите на граѓаните во Македонија се сигурни!

НЛБ Тутунска банка за Фактор: парите на граѓаните во Македонија се сигурни!

28 Март, 2013

Богов: Нема проблем со депозитите во Тутунска банка

Богов: Нема проблем со депозитите во Тутунска банка

27 Март, 2013