19 Август, 2017
0.6479

(ФОТО) Необични гранични премини ширум светот, еве како изгледаат

Објавено во: Стил 09 Август, 2017

Во светот постојат повеќе гранични премини кои се необични и тоа меѓу Холандија и Белгија, Канада и САД, Аргентина, Парагвај и Бразил, Грција и Турција, САД и Мексико, Франција и Италија, Мјанмар, Лаос и Тајланд, Шведска и Норвешка и други. 

Ова не се вообичаени гранични премини на какви сме навикнати. Фотографиите покажуваат за какви гранични премини станува збор и по што се специфични. 


Можеби ќе ве интересира

Oва се туристички атракции за чие разгледување се чека со часови

Oва се туристички атракции за чие разгледување се чека со часови

Кои нации најмногу патуваат и каде?

Кои нации најмногу патуваат и каде?

(ВИДЕО) На оваа плажа влезот е 100 евра, еве зошто

(ВИДЕО) На оваа плажа влезот е 100 евра, еве зошто

Остров кој пола година припаѓа на една држава, а пола на друга

Остров кој пола година припаѓа на една држава, а пола на друга

Туристите се соочуваат со 10 години затвор во Тајланд за ова...

Туристите се соочуваат со 10 години затвор во Тајланд за ова...

Ема Стоун ги предводи најплатените актерки во Холивуд

Ема Стоун ги предводи најплатените актерки во Холивуд

(ВИДЕО) На остров 37 години садел дрвја и направил тропски рај

(ВИДЕО) На остров 37 години садел дрвја и направил тропски рај

Адвокат се откажал од милиони и станал учител на сиромашни

Адвокат се откажал од милиони и станал учител на сиромашни

Кои народи трошат најмногу пари на патување?

Кои народи трошат најмногу пари на патување?