24 Октомври, 2017
0.2950

(ФОТО) ОВИЕ ФОТОГРАФИИ НЕ РАЗНЕЖНИЈА: Се потсетивме како изгледаше летувањето порано

Објавено во: Стил 11 Август, 2017

Сите се сеќаваат на летувањата од детството, кога со родителите заминувале на пат рано за да ги избегнат горештините. 

Тогаш немало клими, а патувањето до море траело долго. 

Повеќето возеле „101“ или „југо“, а немало ни автопати како денес поради што патувањето траело цел ден наместо неколку часа. 

Сите имале гумени сандали за на плажа, а навечер носеле еспадрили. 

Фотографиите ќе ви ја доловат атмосферата од тие времиња. 


Можеби ќе ве интересира

MOTИВАЦИЈА: Mилано им плаќа на граѓаните да не возат автомобили

MOTИВАЦИЈА: Mилано им плаќа на граѓаните да не возат автомобили

ПЛОДОВИ НА ГЕНИЈАЛНИОТ УМ: Што открил Стивен Хокинг за ширење на вселената?

ПЛОДОВИ НА ГЕНИЈАЛНИОТ УМ: Што открил Стивен Хокинг за ширење на вселената?

(ФОТО) Ѕирнете во куќата облакодер: Ја поседува најбогатиот бизнисмен во Индија

(ФОТО) Ѕирнете во куќата облакодер: Ја поседува најбогатиот бизнисмен во Индија

(ФОТО) Oва се најубавите европски села

(ФОТО) Oва се најубавите европски села

Заборавете ги познатите дестинации, оваа земја освојува

Заборавете ги познатите дестинации, оваа земја освојува

„Фчерашни новости“: Откриваме: Нова професија во Македонија

„Фчерашни новости“: Откриваме: Нова професија во Македонија

Има ли Македонија свој Харви Вајнстеијн?

Има ли Македонија свој Харви Вајнстеијн?

(ФОТО) ГРАД ВО КОЈ ВРЕМЕТО ЗАСТАНАЛО: Нема автобуси и автомобили, а луѓе има премногу

(ФОТО) ГРАД ВО КОЈ ВРЕМЕТО ЗАСТАНАЛО: Нема автобуси и автомобили, а луѓе има премногу

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава