22 Ноември, 2017
0.4586
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

(ГАЛЕРИЈА) Колкава е излезноста на ниво на Македонија до 13 часот?

Објавено во: Македонија, Галерија 15 Октомври, 2017

Според податоците на Државната изборна комисија излезноста во Македонија до 13 часот е  27,11%. 

Во Скопје до 13 часот одзивот на гласачи е 29,17%. 

Според податоци на општинските изборни комисии, во Делчево до 13 часот гласале 33%, во Македонска Каменица 41.3%, Дебар 25%, Центар Жупа 20%, Куманово 23.07%, Гевгелија 35.9%, Дојран 33.2%, Валандово 30.05%. 

Во Велес излегле да гласаат 30.72%, а во Тетово 18.78%. Во Демир Капија гласале 47.53% до 13 часот. 

Гласачките места се отворени во 7, а ќе се затворат во 19 часот. 

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

За Груевски предистражните постапки на СЈО се малтретирање на граѓаните

За Груевски предистражните постапки на СЈО се малтретирање на граѓаните

ГРУЕВСКИ ВО СЈО: Предистражна постапка за земена провизија

ГРУЕВСКИ ВО СЈО: Предистражна постапка за земена провизија

Уште една признаена вина во случај на СЈО

Уште една признаена вина во случај на СЈО

„Бомбите“ ќе бидат доказ во „Титаник 2“

„Бомбите“ ќе бидат доказ во „Титаник 2“

Владите на Република Македонија и Бугарија ќе работат за поевтинување на роамингот

Владите на Република Македонија и Бугарија ќе работат за поевтинување на роамингот

ДОКАЗИТЕ НЕСОБОРЛИВИ: Ќе и помогне ли потерницата на МВР да го пронајде убиецот на Мартин Јанушев?

ДОКАЗИТЕ НЕСОБОРЛИВИ: Ќе и помогне ли потерницата на МВР да го пронајде убиецот на Мартин Јанушев?

Ќе биде ли во хаос „Партизанска“ за празничната сезона

Ќе биде ли во хаос „Партизанска“ за празничната сезона

Од семејно насилство до убиство врз жена - Каде потфрла Македонија?

Од семејно насилство до убиство врз жена - Каде потфрла Македонија?

Демонстрантите од пред Собрание си заминаа

Демонстрантите од пред Собрание си заминаа