21 Ноември, 2017
0.4411
    ADIN 540    -1.82%     ALK 7350    -0.51%     BESK 10300    0%     CEVI 912    0%     FERS 57750    -2.94%     GRNT 801    -2.95%     KJUBI 1400    -2.78%     KMB 2700    0%     LOTO 600    0%     MPT 26900    -0.37%     MTUR 4224    3%     OHB 4851.54    -0.17%     REPL 54800    0.37%     RMDEN11 96    -0.62%     RMDEN13 96.4    1.47%     RMDEN15 95    0.05%     STBP 600    -0.17%     TETE 1938    4.76%     TNB 13500    -0.01%     TTK 816    0.38%     UNI 1905    0%     ZPKO 2600    -2%

МИНА БЛАЖЕВ ЗА НАСТАПОТ НА „ДЕТСКИ ЕВРОСОНГ“: Ќе се претставам во најдобро светло

Објавено во: Стил 09 Ноември, 2017

Одам да се претставам во најдобро светло, достојно да ја претставам нашата земја. Одам и да запознаам деца од различни држави, да видам до каде се моите врсници со пеењето и да стекнам едно ново и огромно искуство. Би била пресреќна доколку бидам во најдобрите три, вели младата пејачка

Има 14 години, сака да патува и да запознава нови култури, обожува да танцува, а идоли ѝ се Аријана Гранде и Џастин Бибер. Мина Блажев на 26 ноември ќе ја претставува Македонија на детскиот „Евросонг“ во Тбилиси, Грузија. На годинашниот избор ќе се натпреваруваат шеснаесет земји, а наш адут е темата Dancing through life, дело на докажаниот продуцент и автор Александар Масевски. Младата пејачка за „Женски магазин“ открива како ќе изгледа нејзиниот настап на спектакуларното ТВ-шоу со милионска гледаност и каков пласман очекува.

Повеќе за тоа читајте на Женски магазин, овде!

Можеби ќе ве интересира

„Фчерашни новости“: Зошто е потребно да се донесе законот за јазиците?

„Фчерашни новости“: Зошто е потребно да се донесе законот за јазиците?

(ВИДЕО) КРИЗА ЗА ДОМУВАЊЕ: Оваа земја не може да се справи со бројот на милионери

(ВИДЕО) КРИЗА ЗА ДОМУВАЊЕ: Оваа земја не може да се справи со бројот на милионери

ПЕЦЕ ОД „СУПЕРХИКС“: Музиката ме излечи по смртта на брат ми

ПЕЦЕ ОД „СУПЕРХИКС“: Музиката ме излечи по смртта на брат ми

Сани: Еден „погрешен“ чекор ми ја донесе најтешката животна битка

Сани: Еден „погрешен“ чекор ми ја донесе најтешката животна битка

Доктор Соња Ралева: Вакцини, да или не?

Доктор Соња Ралева: Вакцини, да или не?

(ФОТО) АТЛАС НА СИГУРНОСТА: Земји каде е најопасно и најбезбедно да се патува

(ФОТО) АТЛАС НА СИГУРНОСТА: Земји каде е најопасно и најбезбедно да се патува

Не откривај си ја душата пред сите!

Не откривај си ја душата пред сите!

Боби Мојсовски: Се разочарав од музиката, засега имам втора пасија

Боби Мојсовски: Се разочарав од музиката, засега имам втора пасија

Катерина Ангеловска: „Биди најдобра верзија од себе“

Катерина Ангеловска: „Биди најдобра верзија од себе“