23 Јануари, 2018
0.3054

На скопските улици загина уште една жртва-ударот фатален за млад возач

Објавено во: Македонија 13 Јануари, 2018

Брзото возење при што возачите најчесто губат контрола над управувањето со возилото секојдневно зема данок на скопските патишта.

Уште еден млад живот згасна по вчерашната несреќа на скопскиот булeвар „Александар Македонски“.

Ударот во метални столбчиња, потоа во дрво и во метална кенделабра биле фатални за 36-годишен маж од Марино, додека сопатникот поминал со потешки повреди и моментално е на лекување на клиниката за трауматологија.

На местото на несреќата била потребна и интервенција на пожарникарите, додека телото на починатиот е предадено на обдукција.

Апелите за внимателност при возењето се постојани, а возачите да ја прилагодуваат брзината и да возат согласно прописите.

Можеби ќе ве интересира

Видео: Жестока дебата на Шарените револуционери кои сега бранат различни бои

Видео: Жестока дебата на Шарените револуционери кои сега бранат различни бои

Грците се пребројуваат пред средбата на Ципрас и Заев

Грците се пребројуваат пред средбата на Ципрас и Заев

ИНТЕРВЈУ ПРИНЦ: Парите не се доволни за основни трошоци

ИНТЕРВЈУ ПРИНЦ: Парите не се доволни за основни трошоци

Кои потреби на студентите ќе ги субвенционира државата?

Кои потреби на студентите ќе ги субвенционира државата?

Пресврт во Чаир, советничка на БЕСА стана претседател на општинскиот Совет

Пресврт во Чаир, советничка на БЕСА стана претседател на општинскиот Совет

Михајловски: Власта нема сериозни реформи, ВМРО-ДПМНЕ мора да биде модерна и европска алтернатива

Михајловски: Власта нема сериозни реформи, ВМРО-ДПМНЕ мора да биде модерна и европска алтернатива

Студен бран ќе ја зафати Македонија

Студен бран ќе ја зафати Македонија

Агатангел за грчките свештеници: До Евзони ли се простира нивната љубов и трпение?

Агатангел за грчките свештеници: До Евзони ли се простира нивната љубов и трпение?

Ангелов: За нас решението е приоритет 26 години, но треба да бидеме претпазливи

Ангелов: За нас решението е приоритет 26 години, но треба да бидеме претпазливи