23 Јануари, 2018
0.4017

По потерницата, во раце на полицијата паднал уште еден „маскиран“ од крвавиот четврток во Собрание

Објавено во: Македонија 12 Јануари, 2018

Неофицијално е уапсен уште еден осомничен по кој МВР трагаше со потерница.

Како што се пишува се работи за Младен Додевски кој беше дел од толпата која на 27 27 април лани упадна во Собрание.

За Додевски, како и за Александар Василевски Нинџа, Никола Митревски Кољо, Дејан Давидовски и  Митре Питроповски кои се во бегство Кривичен суд побара притвори.

Сите се осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок на Македонија и за тешки насилства во Собранието на 27 април лани.

Можеби ќе ве интересира

Видео: Жестока дебата на Шарените револуционери кои сега бранат различни бои

Видео: Жестока дебата на Шарените револуционери кои сега бранат различни бои

Грците се пребројуваат пред средбата на Ципрас и Заев

Грците се пребројуваат пред средбата на Ципрас и Заев

ИНТЕРВЈУ ПРИНЦ: Парите не се доволни за основни трошоци

ИНТЕРВЈУ ПРИНЦ: Парите не се доволни за основни трошоци

Кои потреби на студентите ќе ги субвенционира државата?

Кои потреби на студентите ќе ги субвенционира државата?

Пресврт во Чаир, советничка на БЕСА стана претседател на општинскиот Совет

Пресврт во Чаир, советничка на БЕСА стана претседател на општинскиот Совет

Михајловски: Власта нема сериозни реформи, ВМРО-ДПМНЕ мора да биде модерна и европска алтернатива

Михајловски: Власта нема сериозни реформи, ВМРО-ДПМНЕ мора да биде модерна и европска алтернатива

Студен бран ќе ја зафати Македонија

Студен бран ќе ја зафати Македонија

Агатангел за грчките свештеници: До Евзони ли се простира нивната љубов и трпение?

Агатангел за грчките свештеници: До Евзони ли се простира нивната љубов и трпение?

Ангелов: За нас решението е приоритет 26 години, но треба да бидеме претпазливи

Ангелов: За нас решението е приоритет 26 години, но треба да бидеме претпазливи