18 Февруари, 2018
0.4770
    ALK 7998.4    -0.03%     GRNT 820    0.49%     KMB 3323.14    -0.67%     MKSD 239    19.5%     MPT 29500    0%     MTUR 4199    -0.02%     OHB 5050    0%     OKTA 3700    2.78%     RMDEN16 94.8    0%     RZLV 53    -1.05%     RZUS 134    -0.56%     SBT 2101    -1.82%     STB 940.57    0.06%     STIL 144.97    -0.02%     TEL 300    1.35%     TETE 2170    2.79%     TPLF 1627.92    4.65%

Промоција на новиот парфем MAJAINA Sin од компанијата The Different Company во Anabella

Објавено во: Мои пари, Стил 07 Декември, 2017

Вчера, 07.12 Декември во парфимеријата Anabella во центарот на градот, се одржа промоција на парфемот MAJAINA Sin дел од престижната колекција L'ESPIRIT COLOGNE на компанијата The Different Company Париз, Франција.


Luc Gabriel CEO и сопственикна компанијата The Different Company ги запозна присутните со историјата на брендот и при својата презентација направи вовед во процесот на изработка на парфемите.


Тој посочи дека името на оваа компанија не е случајно. The Different Company - Целосно внимание посветува на изборот на суовините, квалитетот на парфемот и финалниот производ вклучувајќи ја изработката, дизајнот на шишето и пакувањето до најмал детал.


Изјави дека разликата е во самите парфеми, во изборот на состојките, развојот на мирисот и чувството кое го предизвикува секој мирис. Елеганцијата во потписот, односно елеганцијата во мирисот е она кон тоа што оваа компанија цели.


Секој парфем од овој бренд буди различни чувства, бидејќи пред се, најважно е чувството, а потоа изгледот.

Моќта на парфемите од The Different Company е во чувството на елеганција кои тие го предизвикуваат.


Поканети на настанот беа неколку медиуми на кои им беа презентирани парфеми од оваа компанија и ја имаа можноста и лично да разговараат со сопственикот на компанијата Luc Gabriel.


Посебно внимание беше посветено на новиот парфем MAJAINA Sin – дело на креаторката EMILIE COPPERMANN, инспириран од нејзината посета во Мадагаскар.


Можеби ќе ве интересира

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето

Заев со претставниците на Стопанската комора на Македонија: Создаваме позитивен економски амбиент за нови инвестиции и развој на конкурентноста

Заев со претставниците на Стопанската комора на Македонија: Создаваме позитивен економски амбиент за нови инвестиции и развој на конкурентноста

ПРОФИЛ: Eмилија Апостолска Темов „МУДРА ЖИВОТНА ОДЛУКА НА ЕДНА СЕМЕЈНА ЖЕНА“

ПРОФИЛ: Eмилија Апостолска Темов „МУДРА ЖИВОТНА ОДЛУКА НА ЕДНА СЕМЕЈНА ЖЕНА“

„Фчерашни новости“: Јелисалфета во канџите на еден пират

„Фчерашни новости“: Јелисалфета во канџите на еден пират

СРЕДБА МЕЃУ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И Р.М СО ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА КОМОРИТЕ И БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА

СРЕДБА МЕЃУ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И Р.М СО ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА КОМОРИТЕ И БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА

НИ ПРЕДСТОИ ВИКЕНД: Предлог дестинација за уживање во природа доловена преку камерата на Самсунг Галакси С8+!

НИ ПРЕДСТОИ ВИКЕНД: Предлог дестинација за уживање во природа доловена преку камерата на Самсунг Галакси С8+!

Вип промоција во припејд мобилната телефонија: Двојно повеќе интернет за иста цена

Вип промоција во припејд мобилната телефонија: Двојно повеќе интернет за иста цена

Средношколци од Македонија на трето место во Централна и Источна Европа по општо знаење

Средношколци од Македонија на трето место во Централна и Источна Европа по општо знаење