24 Јануари, 2018
0.7968
    ALK 7707.16    0.11%     BESK 9518    -4.73%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3080.48    -1.77%     MPT 28856.12    -0.18%     PPIV 37500    0%     RMDEN13 96    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2080    2.97%     STBP 600    0%     STIL 149.79    -2.73%     TEL 284.57    0.55%     TIKV 153    0%     TTK 973.78    2.5%     UNI 1999.2    -0.04%     VITA 7562    7.08%

Што прават пред да си легнат најбогатите и најуспешните луѓе во светот?

Објавено во: Стил 09 Октомври, 2017

Како успешните луѓе се одмораат по напорна работа и тежок ден? Некои едноставно не го прават тоа - тие работат напорно дури и навечер и ретко спијат. Но, ова воопшто не е продуктивно и корисно. Тоа е многу подобро за една личност да има рутина што му овозможува да ја намали тензијата. Еве што прават некои од најпознатите светски познати личности.

Британскиот милијардер Ричард Бренсон мора да ги поминува вечерите во разговори со роднини, роднини и пријатели. Обично легнува околу 11 часот, бидејќи многу го цени неговиот сон.

Извршниот директор на Facebook, Марк Зукерберг си игра со децата Макс и Оугст и ги заспива. Вечерта ја завршува со традиционалната еврејска молитва.

Неговата колешка на социјалната мрежа Шерил Сандберг пак се одмора со гледање на "лоша телевизија" по нејзини сопствени зборови. Исто така, го исклучува својот телефон во вечерните часови.

Ако мислите дека најбогатиот човек во светот не работи дома, се лажете. Секоја вечер Бил Гејтс ги брише садовите, потоа чита околу еден час и оди на спиење.

Првата ќерка на САД Иванка Трамп си дозволува лежерна вечера со паста и чаша вино, но потоа нејзиното времет е посветено на одговарање на пораки.

Извршниот директор на Google, Сандер Пичаи , вели дека рамнотежата помеѓу работата и приватниот живот му е многу важна. Затоа неговите вечери се целосно посветени на семејството.

Легендарниот ТВ-домаќин, Опра Винфри, е обожавател на медитација и ја користи секоја вечер за да ги намали тензиите и да го смири умот.

Можеби ќе ве интересира

МЛАДАТА ПЕЈАЧКА САРА ГИГОВА УСПЕШНО КОТИРА НА НАТПРЕВАРОТ „ПИНК ЅВЕЗДИЧКИ“: Жирито препозна дека сме братучетки со Антониа

МЛАДАТА ПЕЈАЧКА САРА ГИГОВА УСПЕШНО КОТИРА НА НАТПРЕВАРОТ „ПИНК ЅВЕЗДИЧКИ“: Жирито препозна дека сме братучетки со Антониа

Како да ги завршите сите обврски за половина време?

Како да ги завршите сите обврски за половина време?

ОПУШТЕНА СРЕДБА НА НЕКОГАШНОТО ДУО АНДРИЈАНА АЛАЧКИ И ИРЕНА СПАСОВСКА: Не сме скарани како што мислат

ОПУШТЕНА СРЕДБА НА НЕКОГАШНОТО ДУО АНДРИЈАНА АЛАЧКИ И ИРЕНА СПАСОВСКА: Не сме скарани како што мислат

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија