20 Февруари, 2018
0.4423
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

СОСТОЈБА НА ПАТИШТА: Возачи внимателно кај овие патни правци

Објавено во: Македонија 14 Февруари, 2018

Ширум државата се вози по речиси влажни коловози, сообраќајот е отежнат и во прекин се повеќе патни правци.

Од Авто мото сојузот на Македонија ги предупредуваат возачите да бидат внимателни и со прилагодена брзина да се движат кон местата каде што се изведуваат работи на пат.

Од утрово од 06:00 часот во целосен прекин е патниот правец Маврово- Дебар поради  снежна лавина кај манастирот Бигорски а патниот правец кај Ѓавато е нормализиран од 07 часот.

 Забрани за сообраќај на тешки товарни возила има на патните правци Струга - г.п. Ќафасан, Струга - Дебар, крак Маврово - Дебар, крак Стража - село Колари - Кичево, како и на планинските премини Пресека и Буково. На патниот правец Тетово - Попова Шапка има забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. 

Правецот кој Македонија ја поврзува со соседна Бугарија, односно Кочани- Македонска Каменица и денес ќе биде блокиран поради минирање и отстранување на големите одрони.

Поради тоа се ористи алтернативен пат Кочани-Виница-Драгобрашта-Бигла-Македонска Каменица. 

Можеби ќе ве интересира

Мицкоски: Нема да бидеме дел од решение коешто нема да одговори на интересите на Македонија

Мицкоски: Нема да бидеме дел од решение коешто нема да одговори на интересите на Македонија

Ердоган: Tурција има принципиелен став без дилеми за спорот со името

Ердоган: Tурција има принципиелен став без дилеми за спорот со името

Снег на повеќе локации и забрана за тешки товарни возила

Снег на повеќе локации и забрана за тешки товарни возила

Иванов во Анкара: Поканата за членство на Македонија во НАТО ќе биде уште еден поттик за реформските процеси

Иванов во Анкара: Поканата за членство на Македонија во НАТО ќе биде уште еден поттик за реформските процеси

ШТИПЈАНЕЦ ВО НАJГОЛЕМАТА САЈБЕР КРИМИНАЛНА ОРГАНИЗАЦИЈА: Извлекле 530 милиони долари од сметки од целиот свет

ШТИПЈАНЕЦ ВО НАJГОЛЕМАТА САЈБЕР КРИМИНАЛНА ОРГАНИЗАЦИЈА: Извлекле 530 милиони долари од сметки од целиот свет

Едвај се избраа новите потпретседатели на Собранието

Едвај се избраа новите потпретседатели на Собранието

Македонија ВТОРА во Европа по смртност на новороденчиња

Македонија ВТОРА во Европа по смртност на новороденчиња

Села можел да умре доколку докторите навремено не интервенирале

Села можел да умре доколку докторите навремено не интервенирале

Предлог-законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги е усвоен

Предлог-законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги е усвоен