21 Февруари, 2018
0.3554
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Светски co-working центар сега и во Скопје

Објавено во: Мои пари 08 Септември, 2017

Во партнерство со светски познатиот URWork Enterprise Solutions и Regus, во Македонија на 13 ноември се отвора Desk Station. Desk Station е модерен бизнис центар и co- working простор во центарот на Скопје, на самата Партизанска до Универзална сала, над НЛБ Тутунска Банка. 

Desk Station e модерен бизнис центар и co- working простор кој располага со 5 простории, комплетно опремени како и нуди професионална услуга за организирање на бизнис настани, со евент менаџер на располагање како и целокупна поддршка од целиот тим. 

Desk Station започнува со работа на 13 септември, и нуди различни пакети за фриленсери и бизнис професионалци. Во моментот нудат промотивна понуда за месечно членство од 1530 МКД. 

Она што го нудат меѓу стандардна co-working средина е:

  • Бесплатен корпоративен пристап до Financial Times 
  • Бесплатен корпоративен пристап до Harvard Business Review 
  • Беплатен корпоративен пристап до Bloomberg 
  • Пристап до сите tech настани во Creative Hub
  • Networking events и бизнис партнерства со бизнис центри низ светот ( како Regus и URWORK ) 

*Комерцијален текст

Можеби ќе ве интересира

РЕК Битола: Тендер во следните три месеци за избор на фирма која ќе го врши ископот на јаглен

РЕК Битола: Тендер во следните три месеци за избор на фирма која ќе го врши ископот на јаглен

Започна пријавувањето за престижните награди на "Sarajevo Business Bridge Awards 2018"

Започна пријавувањето за престижните награди на "Sarajevo Business Bridge Awards 2018"

СКИЈАЊЕ ЗА СРЕЌА: ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ХУМАНИТАРНИОТ ВЕЛЕСЛАЛОМ

СКИЈАЊЕ ЗА СРЕЌА: ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ХУМАНИТАРНИОТ ВЕЛЕСЛАЛОМ

Дејан Сипковски: Наша стратегија е да имаме задоволни купувачи

Дејан Сипковски: Наша стратегија е да имаме задоволни купувачи

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето