22 Ноември, 2017
0.4094
    ALK 7223.6    -1.72%     BESK 10300    0%     GRNT 809.73    1.09%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26300.71    -2.23%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZUS 106    -3.64%     TPLF 1605.93    -0.07%     TTK 795    -2.57%     ZPKO 2601    0.04%

Светски co-working центар сега и во Скопје

Објавено во: Мои пари 08 Септември, 2017

Во партнерство со светски познатиот URWork Enterprise Solutions и Regus, во Македонија на 13 ноември се отвора Desk Station. Desk Station е модерен бизнис центар и co- working простор во центарот на Скопје, на самата Партизанска до Универзална сала, над НЛБ Тутунска Банка. 

Desk Station e модерен бизнис центар и co- working простор кој располага со 5 простории, комплетно опремени како и нуди професионална услуга за организирање на бизнис настани, со евент менаџер на располагање како и целокупна поддршка од целиот тим. 

Desk Station започнува со работа на 13 септември, и нуди различни пакети за фриленсери и бизнис професионалци. Во моментот нудат промотивна понуда за месечно членство од 1530 МКД. 

Она што го нудат меѓу стандардна co-working средина е:

  • Бесплатен корпоративен пристап до Financial Times 
  • Бесплатен корпоративен пристап до Harvard Business Review 
  • Беплатен корпоративен пристап до Bloomberg 
  • Пристап до сите tech настани во Creative Hub
  • Networking events и бизнис партнерства со бизнис центри низ светот ( како Regus и URWORK ) 

*Комерцијален текст

Можеби ќе ве интересира

Викендов не го пропуштајте најголемиот шопинг настан во Skopje City Mall!

Викендов не го пропуштајте најголемиот шопинг настан во Skopje City Mall!

Уште само 9 дена до крајот на голема наградна игра на Халкбанк: „Вози Мини со три дисциплини“

Уште само 9 дена до крајот на голема наградна игра на Халкбанк: „Вози Мини со три дисциплини“

(ВИДЕО) Џес Бејли во „Еден на Еден“ откри дали е „тајниот“ премиер на Македонија

(ВИДЕО) Џес Бејли во „Еден на Еден“ откри дали е „тајниот“ премиер на Македонија

Швајцарскa инвестициска компанија заинтересирана за вложување во Македонија

Швајцарскa инвестициска компанија заинтересирана за вложување во Македонија

ЕДНОСТАВНО НАМЕНСКО ВЛОЖУВАЊЕ - БЕЗГРИЖНИ УНИВЕРЗИТЕТСКИ ДЕНОВИ ЗА ВАШИТЕ ДЕЦА

ЕДНОСТАВНО НАМЕНСКО ВЛОЖУВАЊЕ - БЕЗГРИЖНИ УНИВЕРЗИТЕТСКИ ДЕНОВИ ЗА ВАШИТЕ ДЕЦА

Кампањата Јас внимавам порачува: За поголема безбедност на децата користете соодветно седиште во автомобилот

Кампањата Јас внимавам порачува: За поголема безбедност на децата користете соодветно седиште во автомобилот

DAMconf на Clickattack - pегионална дигитална конференција за која сите зборуваат

DAMconf на Clickattack - pегионална дигитална конференција за која сите зборуваат

ПериМак- Надеж за најмалите пациенти во Македонија

ПериМак- Надеж за најмалите пациенти во Македонија

Интервју со Џиjан Емин-Џин на звукот во Македонија: Се уште сум на прва борбена линија

Интервју со Џиjан Емин-Џин на звукот во Македонија: Се уште сум на прва борбена линија