22 Јануари, 2018
0.3831
    ALK 7698.52    0.63%     AUMK 1700    0.06%     GRNT 830    0.73%     KMB 3135.87    -0.52%     MPT 28907    -3%     MTUR 4158    -2.16%     OKTA 3200    2.86%     RMDEN16 94.5    0.11%     RZUS 124    9.73%     STB 970    1.04%     STIL 154    1.61%     TEH 140    -6.67%     TEL 283    1.07%     TETE 2060    3%     TKVS 3106    -3%     TPLF 1798.38    -0.03%     TTK 950    -0.12%     ZPKO 2700    -0.37%

Туристи, ова се 10 најопасни градови на светот

Објавено во: Стил 14 Јули, 2017

Латинска Америка долго време е синоним за опасно место, каде има нарко дилери, трговија со луѓе, немири и сиромаштија. 

На листата на најопасни градови на светот има и градови од Јужна Америка. 

Листата ја состави Министерството за јавна безбедност на Мексико. 

Најопасни градови се:

10. Натал, Бразил каде има  69,56 убиства на 100.000 жители

9. Валенсија, Венецуела, 72,02 убиства на 100.000 жители

8. Сиудад Гвајана, Венецуела,  82,84  убиства на 100.000 жители

7. Сан Салвадор, Ел Салвадор,  83,39 убиства на 100.000 жители

6. Матурин, Венецуела, 84,21 убиства на 100.000 жители

5. Сиудад Викторија, Мексико, 84,67 убиства на 100.000 жители

4. Централ Дистрикт, Хондурас, 85,09 убиства на 100.000 жители

3. Сан Педро Сула, Хондурас, 112,09 убиства на 100.000 жители

2. Акапулко, Мексико, 113,24 убиства на 100.000 жители

1. Каракас, Венецуела, 130,35 убиства на 100.000 жители

Можеби ќе ве интересира

Како да ги завршите сите обврски за половина време?

Како да ги завршите сите обврски за половина време?

ОПУШТЕНА СРЕДБА НА НЕКОГАШНОТО ДУО АНДРИЈАНА АЛАЧКИ И ИРЕНА СПАСОВСКА: Не сме скарани како што мислат

ОПУШТЕНА СРЕДБА НА НЕКОГАШНОТО ДУО АНДРИЈАНА АЛАЧКИ И ИРЕНА СПАСОВСКА: Не сме скарани како што мислат

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти