23 Септември, 2017
0.4418
    ALK 7297.6    -0.03%     GRNT 870    -0.99%     KMB 2883.3    -1.59%     KPSS 485    -2.81%     KVAS 10670    -3%     MPT 30201    -2.58%     MTUR 4700    2.17%     OKTA 3300    10%     PKB 14500    0.07%     RZUS 120    -1.64%     SBT 2219.26    -0.89%     STB 938.54    -1.78%     STIL 134    3.08%     TEL 279    -0.49%     TNB 13300    0.4%     TPLF 1601    -0.32%     TTK 776    -3%

ВЕРО 20 години во Македонија: Најавено отворање на нови три супермаркети

Објавено во: Економија 13 Септември, 2017

Три нови големи супермаркети ќе никнат во државата од ланецот на компанијата Веро.

Откако се дозна дека до ВЕРО 2 во населбата Тафталиџе на местото на Мекдоналдс ќе се отвори Џамбо кој ќе се модернизира, компанијата за 20 годишнината од влезот на македонскиот пазар сподели дека ќе ги прошири капацитетите. Имено компанијата до крајот на годинава планира да отвори уште еден „Веро“ маркет во Скопје и нова продавница „Џамбо“ во Битола а неодамна беше отворена и во Тетово.

Со отворањето на тие нови три супермаркети, бројот на продавници ќе се зголеми на вкупно 20.

Целта на компанијата е амбициозна а бидејќи Веро е присутен и на српскиот пазар очекувањата на првите луѓе на компанијата се надеваат дека Веро ќе остане меѓу фаворитите во групата 20 најуспешни компании во Македонија.

Веро“ стана синоним за еден од најуспешните и најсилните малопродажни продажни синџири во трговијата на мало. 

Приказната која почна со отворањето на првиот супермаркет во скопската општина Аеродром од страна на тогаш непознатата грчка компанија „Веропулос“ за македонските граѓани, денес е заокружена со моќен и познат бренд кој континуирано низ годините остварува пораст и бележи позитивни финансиски резултати. 

Можеби ќе ве интересира

Груевски: Македонија треба да се претвори во нето извозник на електрична енергија

Груевски: Македонија треба да се претвори во нето извозник на електрична енергија

ВМРО-ДПМНЕ ветува работа за сите и невработеност под 10%

ВМРО-ДПМНЕ ветува работа за сите и невработеност под 10%

СОЦИЈАЛНО ПРЕТПРИЕМНИШТВО: Европа има бенефити од него, но како да заживее кај нас?

СОЦИЈАЛНО ПРЕТПРИЕМНИШТВО: Европа има бенефити од него, но како да заживее кај нас?

ПОТОП НА БЕРЗИТЕ: Препукувањата на Трамп и Ким реагираа на индексите

ПОТОП НА БЕРЗИТЕ: Препукувањата на Трамп и Ким реагираа на индексите

Август бележи раст на побарувачката за кредити

Август бележи раст на побарувачката за кредити

До кога “Макпетрол“ и КХВ ќе се препукуваат со „шифри“?

До кога “Макпетрол“ и КХВ ќе се препукуваат со „шифри“?

Медведев: САД сака да го закопа рускиот гасовод за свој бенефит

Медведев: САД сака да го закопа рускиот гасовод за свој бенефит

Го нарече биткоинот измама па тргуваше со него

Го нарече биткоинот измама па тргуваше со него

РАБОТЕН СТАЖ ВО ЕУ: Колку во просек работат граѓаните во земјите членки на ЕУ?

РАБОТЕН СТАЖ ВО ЕУ: Колку во просек работат граѓаните во земјите членки на ЕУ?