21 Октомври, 2017
0.4191
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ГРАДИ ПОДВОДЕН ХОТЕЛ: До собите ќе се стига со гондоли

Објавено во: Стил 18 Септември, 2017

На само 4 км од Дубаи до 2020 година ќе биде изграден подводен хотел и бања во вредност од 680 милиони долари. 

Гостите ќе уживаат во соби под море, во ресторани и барови од каде се гледаат корали. 

Компанијата Kleindienst Group, на овој начин сака на луѓето да им ја доближи Венеција. 

Во хотелот дневно ќе можат да се сместат 3000 гости. 

Хотелот ќе има 414 соби, а до нив ќе се стигнува со гондоли. 

Внатре ќе има и бутици и занаетчиски продавници. 

Се очекува дека еден ваков хотел ќе има животен век од најмалку 100 години. 


Можеби ќе ве интересира

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

Жените контролори се редок вид кај нас

Жените контролори се редок вид кај нас

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни

Пет корисни нешта за кои може да го користите Фејсбук, а не ги знаете

Пет корисни нешта за кои може да го користите Фејсбук, а не ги знаете