21 Јануари, 2018
0.8095
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

Виолета Златкова ја открива приказната за хроно начинот на живот

Објавено во: Стил 13 Ноември, 2017

Таа е иницијатор на една цела група пеперуги. Пеперуги кои се среќни со себе и задоволни од новиот одраз во огледалото. Виолета Златкова својата битка ја претвори во убава инспиративна приказна која ја сподели со многу луѓе. Таа стана нивниот херој. Во групата за хроно исхрана им помогна во насочувањето, мотивирањето и практикувањето на искуствата. Оваа група стана убаво движење со навистина импозантна бројка на следбеници. Тука со задоволство се охрабруваат новите, се мотивираат оние кои за миг паѓаат во искушение, се едуцираат сите. Рецепти, разговори, искрени совети и аплауз за постигнатиот успех за секого, се дел од убавата атмосфера која се шири како убав вирус. Таа знае како. Својата приказна несебично ја дели со сите. Денес ја сподели и со нас. Виолета Златкова од душа и со многу емоции ја разоткрива својата приказна за тоа како таа стана дел од хроно начинот на живот и кои се придобивките со кои се стекна. Среќна, задоволна и здрава ја раскажува својата интимна средба со овој начин на живот.

Повеќе прочитајте на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

Има 11 милиони следбеници и открива како и за што ги користи социјалните мрежи

Има 11 милиони следбеници и открива како и за што ги користи социјалните мрежи

ШТО ПОДГОТВУВА Цукерберг: Фејсбук им нанесува сериозен удар на медиумските содржини

ШТО ПОДГОТВУВА Цукерберг: Фејсбук им нанесува сериозен удар на медиумските содржини