24 Јануари, 2018
0.6102
    ALK 7707.16    0.11%     BESK 9518    -4.73%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3080.48    -1.77%     MPT 28856.12    -0.18%     PPIV 37500    0%     RMDEN13 96    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2080    2.97%     STBP 600    0%     STIL 149.79    -2.73%     TEL 284.57    0.55%     TIKV 153    0%     TTK 973.78    2.5%     UNI 1999.2    -0.04%     VITA 7562    7.08%

Заев: Ќе им ја свириме Зајди, зајди

Објавено во: Македонија 13 Октомври, 2017

Зоран Заев ги продолжи личните напади против неговиот главен опонент Никола Груевски и при крајот на предизборната кампања доста шеговито и речиси со омаловажувачки тон говори за политичарот кој по локалните избори ќе има огромен притисок да го напушти ВМРО-ДПМНЕ бидејќи има се помала поддршка.

„Не случајно овде е испеана анталогиската песна „Свирете ја зајди, зајди“.  Ќе им се свири Зајди зајди на вмровците во Штип кои ги поддржуваат Груевски, Захариев и останатите криминални политичари, но потоа ќе изгрее сонце што ќе донесе живот за сите. Тоа го знаат сите. Слушнав дека наводно ја најавил оставката на 2 ноември, па кој ќе го лечи после со билки, ќе треба некој да му пратиме да се грижи за него“ говореше Заев на партискиот митинг во Штип.

Заев му даде и огромна поддршка на Благојче Бовчарски кој е кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип и вети заедничко реализирање на многу клучни проекти како гасификација, нови мерки за вработување на младите, правилна помош на земјоделците и содржини за спорт и рекреација.


Можеби ќе ве интересира

Чешка ја порази Македонија, изгубивме шанса за пласман во полуфинале

Чешка ја порази Македонија, изгубивме шанса за пласман во полуфинале

До крајот на 2020 година ќе се воведе државна социјална пензија

До крајот на 2020 година ќе се воведе државна социјална пензија

СОНК најавува радикални мерки ако не се исплатат платите за декември

СОНК најавува радикални мерки ако не се исплатат платите за декември

Синодот на ГПЦ ќе се состанува вонредно за „Македонија“

Синодот на ГПЦ ќе се состанува вонредно за „Македонија“

Случаите Труст, Транспортер и Шпион на СЈО денеска одложени

Случаите Труст, Транспортер и Шпион на СЈО денеска одложени

ПРАВДА, „СЕ ПРАВДА“: Преговорите немаат врска, планиравме само „пеглање“ на техничките работи во Законот за референдум

ПРАВДА, „СЕ ПРАВДА“: Преговорите немаат врска, планиравме само „пеглање“ на техничките работи во Законот за референдум

Избегал од затвор и извршил 23 кражби во Беровско

Избегал од затвор и извршил 23 кражби во Беровско

КОЧАН УТРО ВО МАКЕДОНИЈА: Во три населени места измерени - 10 степени

КОЧАН УТРО ВО МАКЕДОНИЈА: Во три населени места измерени - 10 степени

РАМПА ЗА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ОД ИВАНОВ: Образложение на 14 страници

РАМПА ЗА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ОД ИВАНОВ: Образложение на 14 страници