23 Октомври, 2017
0.5420
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Заев: Ќе им ја свириме Зајди, зајди

Објавено во: Македонија 13 Октомври, 2017

Зоран Заев ги продолжи личните напади против неговиот главен опонент Никола Груевски и при крајот на предизборната кампања доста шеговито и речиси со омаловажувачки тон говори за политичарот кој по локалните избори ќе има огромен притисок да го напушти ВМРО-ДПМНЕ бидејќи има се помала поддршка.

„Не случајно овде е испеана анталогиската песна „Свирете ја зајди, зајди“.  Ќе им се свири Зајди зајди на вмровците во Штип кои ги поддржуваат Груевски, Захариев и останатите криминални политичари, но потоа ќе изгрее сонце што ќе донесе живот за сите. Тоа го знаат сите. Слушнав дека наводно ја најавил оставката на 2 ноември, па кој ќе го лечи после со билки, ќе треба некој да му пратиме да се грижи за него“ говореше Заев на партискиот митинг во Штип.

Заев му даде и огромна поддршка на Благојче Бовчарски кој е кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип и вети заедничко реализирање на многу клучни проекти како гасификација, нови мерки за вработување на младите, правилна помош на земјоделците и содржини за спорт и рекреација.


Можеби ќе ве интересира

Повредениот Димушевски надвор од животна опасност

Повредениот Димушевски надвор од животна опасност

Бара ли ВМРО ДПМНЕ референдум за договорот со Бугарија само за да го сокрие изборното фијаско?

Бара ли ВМРО ДПМНЕ референдум за договорот со Бугарија само за да го сокрие изборното фијаско?

Заев во Градско ветува нова индустриска зона

Заев во Градско ветува нова индустриска зона

(ФОТО18+) Димушевски се обиде, ама не успеа да му избега на ударот на Бркиќ

(ФОТО18+) Димушевски се обиде, ама не успеа да му избега на ударот на Бркиќ

Груевски ветува бесплатен оброк за ученици во Гази Баба, за возврат бара поддршка за Трајковски

Груевски ветува бесплатен оброк за ученици во Гази Баба, за возврат бара поддршка за Трајковски

(ВИДЕО18+) НЕСРЕЌА НА КРУЖНАТА ТРКА ВО СКОПЈЕ: Бркиќ го покоси организаторот Димушевски

(ВИДЕО18+) НЕСРЕЌА НА КРУЖНАТА ТРКА ВО СКОПЈЕ: Бркиќ го покоси организаторот Димушевски

Тинејџери летово низ Кисела Вода и Аеродром краделе автомобили од подземни гаражи

Тинејџери летово низ Кисела Вода и Аеродром краделе автомобили од подземни гаражи

Не е точно дека работници од Екс-ју земјите ќе се вработуваат под исти услови како оние од ЕУ земјите во Германија

Не е точно дека работници од Екс-ју земјите ќе се вработуваат под исти услови како оние од ЕУ земјите во Германија

ТОПЛО УШТЕ ДЕНЕС: Од утре пресврт во временската прогноза

ТОПЛО УШТЕ ДЕНЕС: Од утре пресврт во временската прогноза