22 Септември, 2020
0.0287

АПАСИЕВ ПАК БРАНУВА: Бравата ќе ја смениме, чим им влеговме, нема излегување

Објавено во: Македонија 04 Август, 2020

Лидерот на Левица, а сега и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев, продолжува со провокативни објави на фејсбук, кои за дел од јавноста, особено за неговите симпатизери и гласачи, се интересни. 

„Чим им ВЛЕГОВМЕ, нема излегуење“, напиша Апасиев на фејсбук, објавувајќи негова фотографија, како и на пратеникот кој заедно со него ќе седи во преатеничките клупи во следните четири години, пред стартот на Конститутивната седница на Собранието. 

Додаде и хаштаг „Бравата ќе ја смениме“.

Димитар Апасиев освои две пратенички места преку неговата Левица на парламентарните избори, а имаше и бројни приговори со образложение дека заслужѓиле повеќе, но тие не беа прифатени од надлежните институции.

Можеби ќе ве интересира

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот