19 Април, 2018
0.0581

Бомба наменета за албански бизнисмен рани 7 лица во Скадар

Објавено во: Балкан 13 Јануари, 2018

Бомба наменета за албански бизнисмен рани 7 лица во Скадар. Полицијата се сомнева дека експлозијата била обид за убиство на локалниот бизнисмен Љуљзим Кула. 

Седум лица се повредени во експлозија што се случила околу 10:30 по локално време, објави Albanian Daily News.

Контролни проверки се вршат во целиот град, како и на излезите на Скадар, со цел да се фати сторителот.

Во моментов неколку лица се притворени во врска со експлозијата.

Двајца од повредените се во тешка состојба и се транспортирани во блиската болница.


Можеби ќе ве интересира

Коѕијас: Македонија да не чека членство во ЕУ и НАТО без договор за името

Коѕијас: Македонија да не чека членство во ЕУ и НАТО без договор за името

ОПАСНОСТ ОД ЗМИИ ВО РЕГИОНОТ: Најдени во канцеларија, на детско игралиште

ОПАСНОСТ ОД ЗМИИ ВО РЕГИОНОТ: Најдени во канцеларија, на детско игралиште

Секое село во Словенија со интернет

Секое село во Словенија со интернет

Јадранковиќ: Тоа е недозволиво од Шешељ и од кој било

Јадранковиќ: Тоа е недозволиво од Шешељ и од кој било

Што му одговори Колинда на Шешељ?

Што му одговори Колинда на Шешељ?

Kaко Харадинај влезе во Македонија иако го бара Интерпол?

Kaко Харадинај влезе во Македонија иако го бара Интерпол?

Каменос: Кога некој поставува знаме треба да обезбеди војска или со крв да го брани

Каменос: Кога некој поставува знаме треба да обезбеди војска или со крв да го брани

Шешељ го газел хрватското знаме - стигнаа реакции

Шешељ го газел хрватското знаме - стигнаа реакции

И Туск доаѓа во Македонија

И Туск доаѓа во Македонија