26 Јуни, 2019
0.0202

Мухамед Зекири: ДУИ нека не се вознемирува, Муслиу е професионалец

Објавено во: Македонија 23 Мај, 2019

Мухамед Зекири,м потпретседателот на СДСМ, реагираше на барањето на ДУИ до претседателот Стево Пендаровски на одлуката да го назначи независниот експерт Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање.

„Бујар вознемирен а Артан вчера кажа дека биле координирани со претседателот Пендаровски.... ццц
ДУИ мисли дека само полтрони може да се поставуваат на функции...
Не бе луѓе треба да сфатите дека има луѓе со кредибилитет и професионалци кој некој знае да ги цени. Секоја чест и честитки за тимот претседателе Стево Пендаровски!!!“, напиша пратеникот на својот профил на „Фејсбук“.

Инаку, општопознато е дека ДУИ нема добри односи со Муслиу, а вицепремиерот Бујар Османи денеска рече дека од таму се вознемирено по вчерашното негово назначување од страна на Пендаровски.

Можеби ќе ве интересира

УТРИНСКИ ФОКУС: Нови министри од реконструкцијата на Влада - Од денес субвенции за електрични тротинети

УТРИНСКИ ФОКУС: Нови министри од реконструкцијата на Влада - Од денес субвенции за електрични тротинети

Од денеска пријавување за нови субвенции за електрични тротинети и велосипеди

Од денеска пријавување за нови субвенции за електрични тротинети и велосипеди

Шекеринска втор пат како „рамноправна“ во Брисел

Шекеринска втор пат како „рамноправна“ во Брисел

Министерката Сореиде денес во Скопје

Министерката Сореиде денес во Скопје

Првите тренинзи ни беа во парк, но испишавме историја: Приказната за македонскиот рагби клуб

Првите тренинзи ни беа во парк, но испишавме историја: Приказната за македонскиот рагби клуб

Денес нестабилно: Кога се очекува стабилизација на времето

Денес нестабилно: Кога се очекува стабилизација на времето

Тешка сообраќајна незгода кај Охрид: Има и повредени

Тешка сообраќајна незгода кај Охрид: Има и повредени

Арсовски: Ако не се смени начинот на владеење залудно е да се сменат и сите функционери

Арсовски: Ако не се смени начинот на владеење залудно е да се сменат и сите функционери

(ФОТО) Трајан Димковски се уште неизбран го испрати Љупчо Николовски од МЗШВ

(ФОТО) Трајан Димковски се уште неизбран го испрати Љупчо Николовски од МЗШВ