22 Мај, 2019
0.0202

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Објавено во: Македонија 22 Април, 2019

Во близина на село Слупчане, во  кумановско, маж е пронајден застрелан во неговиот автомобил, а трагедијата станува уште поголема што на истото место животот му бил одземен на неговиот осумгодишен син. Најверојатно смртта на дететео се случила кога напаѓачите истуриле рафал над неговото возило.

Случајот е пријавен доцна синоќа, околу 22:40 часот, а крвавиот напад се случил кај  „Слупчански бунар“. Познато е дека станува збор за автомобил „опел астра“ со регистарски таблички СК 4080 АО. Во него било пукано од друго возило.

Обвинителството изврши увид на местото на злосторот, а возило е опсипано со повеќе куршуми. Таткото и малиот син починале веднаш од здобиените повреди.

МВР пронашло поголем број испукани чаури, а ќе се вештачи и возилото и ќе се изврши обдукција над телата.Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?

По средбата Заев - Ахмети има ли конкретни имиња кои ќе бидат сменети?

По средбата Заев - Ахмети има ли конкретни имиња кои ќе бидат сменети?

Богоевски закажа седница за одземање на мандатот на Груевски

Богоевски закажа седница за одземање на мандатот на Груевски

Џеват Адеми кажа од каде треба да почне „метлата“

Џеват Адеми кажа од каде треба да почне „метлата“

Првиот грчки F16 ја прелета Македонија

Првиот грчки F16 ја прелета Македонија

УНЕСКО бара Охрид да се стави на листата загрозено светско наследство

УНЕСКО бара Охрид да се стави на листата загрозено светско наследство

Копров им се извини на Србите затоа што не добија од нас ниту еден поен

Копров им се извини на Србите затоа што не добија од нас ниту еден поен

Апелационен суд не ја прифати жалбата на Спиро Ристовски

Апелационен суд не ја прифати жалбата на Спиро Ристовски

Едмонд Темелко не се откажува од градоначалничката функција

Едмонд Темелко не се откажува од градоначалничката функција