25 Август, 2019
0.0190

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Објавено во: Македонија 22 Април, 2019

Во близина на село Слупчане, во  кумановско, маж е пронајден застрелан во неговиот автомобил, а трагедијата станува уште поголема што на истото место животот му бил одземен на неговиот осумгодишен син. Најверојатно смртта на дететео се случила кога напаѓачите истуриле рафал над неговото возило.

Случајот е пријавен доцна синоќа, околу 22:40 часот, а крвавиот напад се случил кај  „Слупчански бунар“. Познато е дека станува збор за автомобил „опел астра“ со регистарски таблички СК 4080 АО. Во него било пукано од друго возило.

Обвинителството изврши увид на местото на злосторот, а возило е опсипано со повеќе куршуми. Таткото и малиот син починале веднаш од здобиените повреди.

МВР пронашло поголем број испукани чаури, а ќе се вештачи и возилото и ќе се изврши обдукција над телата.Можеби ќе ве интересира

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол