16 Јуни, 2019
0.0196

ПУКАЊЕ ВО КОСОВО: Рането момче од српска националност

Објавено во: Балкан 19 Мај, 2019

Престрелка имаше во северно Косово, при што е рането 22-годишно момче.

Машко лице од српска националност, на 22-годишна возраст, е рането од огнено оружје во престрелка што се случила синоќа околу полноќ во Северна Митровица, јави дописникот на МИА од Приштина.

Лицето со иницијали Р. М. е оперирано на клиниката за хирургија во митровичката болница и е во стабилна состојба.

Заменик-директорот на косовската полиција за северниот регион, Бесим Хоти го потврди инцидентот и информира дека полициска екипа извршила увид на местото на настанот. Нема информации за сторителите и мотивите кои довеле до инцидентот.

Инаку денеска има вонредни избори во северно Косово. Граѓаните на четири општини во северниот дел на Косово, каде што живее мнозинско српско население, избираат градоначалници. 

Можеби ќе ве интересира

Четири земји профитираат од таксите кои Приштина ги воведе за Србија

Четири земји профитираат од таксите кои Приштина ги воведе за Србија

(ФОТО) ЖЕНА ЗАВАРУВАЧ: Кога ќе го земе апаратот за заварување, сите мислат дека се шегува

(ФОТО) ЖЕНА ЗАВАРУВАЧ: Кога ќе го земе апаратот за заварување, сите мислат дека се шегува

НЕВРАБОТЕНА НЕ САКАЛА ДА ЧЕКА: Досега поминала половина свет

НЕВРАБОТЕНА НЕ САКАЛА ДА ЧЕКА: Досега поминала половина свет

АКО СТЕ ВО ГРЦИЈА ВНИМАВАЈТЕ: Овој пожар брзо се шири

АКО СТЕ ВО ГРЦИЈА ВНИМАВАЈТЕ: Овој пожар брзо се шири

(ВИДЕО) Собир на СПЦ во Подгорица поради црковиот имот

(ВИДЕО) Собир на СПЦ во Подгорица поради црковиот имот

Мицотакис ќе има двојно повеќе пратеници од Ципрас - што ова ќе значи за Македонија?

Мицотакис ќе има двојно повеќе пратеници од Ципрас - што ова ќе значи за Македонија?

МАПА: Еве што и каде се произведувало во Југославија

МАПА: Еве што и каде се произведувало во Југославија

(ВИДЕО) Демонстранти фрлаа камења врз автомобилот на Еди Рама

(ВИДЕО) Демонстранти фрлаа камења врз автомобилот на Еди Рама

Бугарија против растурањето на „пакетот“ Македонија - Албанија

Бугарија против растурањето на „пакетот“ Македонија - Албанија