30 Мај, 2024
0.0254

Светот на Биби на 36. издание на Саем на книга

Објавено во: Мои пари 18 Април, 2024

Добивај вести на Viber

Почнувајќи од денес, па сѐ до 24 април, „Светот на Биби” ќе учествуваат на 36. издание на Саем на книга во Арена „Борис Трајковски" - Скопје.

За најмалите имаат подготвено нешто специјално што ќе го направи нивното присуството уште поинтересно - нови, креативни друштвени мини игри, попусти, сликовници и многу, многу изненадувања! Најзабавно од сѐ? Ќе имаат специјален гостин арт-директорот во „Светот на Биби” - Михајло Димитриевски, познат како Тхе Мичо!

В недела, од 12 часот, на штандот на Биби илустраторот ќе го претвори детскиот имагинарен свет во реалност. Ги обожаваат пиратите? Готово! Зазулчиња? Нема проблем! Биби, Боби и целата дружина? Секако! Сите мали и големи обожаватели се поканети да им се придружат на оваа магична, креативна цртачка сесија!

Со настанот под наслов „Магијата на илустрацијата во светот на Биби” Саемот на книгата ќе биде место каде што ќе се сретнат уметникот и децата и заедно ќе го оживеат светот на илустрацијата!

пр објава

Можеби ќе ве интересира

Новите модели на MS Energy ја менуваат дефиницијата за современа електрична мобилност

Новите модели на MS Energy ја менуваат дефиницијата за современа електрична мобилност

Шпаркасе Банка пионер во имплементација на платформата Отворено банкарство

Шпаркасе Банка пионер во имплементација на платформата Отворено банкарство

Патувајте удобно и сигурно со Mastercard World Debit од Халкбанк

Патувајте удобно и сигурно со Mastercard World Debit од Халкбанк

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

Поставена хипербарна комора во Клиника Жан Митрев Кислородни третмани за побрзо заздравување и регенерација на организмот

Поставена хипербарна комора во Клиника Жан Митрев Кислородни третмани за побрзо заздравување и регенерација на организмот

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

За оваа работа во Македонија нудат и до 1 000 евра бонус за добредојде: Се бара само 1 услов, а може да се работи и од дома!

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

Поголема финансиска писменост за здрава финансиска иднина – СН Осигурителен Брокер започна проект за финансиска писменост кај младите

Поголема финансиска писменост за здрава финансиска иднина – СН Осигурителен Брокер започна проект за финансиска писменост кај младите