29 Март, 2020
0.0444

Талат Џафери: Никола Тодоров ми се јави да праша каде е Зијадин Села

Објавено во: Македонија 18 Февруари, 2020

Овој собраниски состав се распушти, а на 12 април ќе има нови парламентарни избори. Претседателот на Собранието Талат Џафери, синоќа во „Клик Плус“ на ТВ21 зборуваше за нивната работа во изминатите години. Се сеќава на 27 април многу добро и рече дека најголем впечаток му оставило кога му се јавил Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ да го праша каде се наоѓа Зијадин Села за да му помогнат.

Рече и дека после најавите од СДСМ дека можно е ново мнозинство во Собрание кога се гласаа Законите, не било можно ново мнозинство во Собрание. Тврдеше дека тоа немало да се случи додека тој е претседател на Собранието.

Во „Клик Плус“ на ТВ21, Талат Џафери кажа дека слуша како поддржувачи на СДСМ велат дека како претседател на Собранието, повеќе му служел на ВМРО-ДПМНЕ, отколку на мнозинството, што во емисијата го демантираше. 
Можеби ќе ве интересира

Следете во живо, прес-конференција на министерот Венко Филипче

Следете во живо, прес-конференција на министерот Венко Филипче

Владата објави комуникација помеѓу Мицкоски и Рашковски и демант за наводни провизии од чартерите

Владата објави комуникација помеѓу Мицкоски и Рашковски и демант за наводни провизии од чартерите

Министерот за одбрана Ристовски: Приклучете се на шампионскиот тим, купувајте македонски производи

Министерот за одбрана Ристовски: Приклучете се на шампионскиот тим, купувајте македонски производи

Се зголеми забраната за движење, се зголемија и прекршоците

Се зголеми забраната за движење, се зголемија и прекршоците

Оштетувале табла со новото уставно име на граничниот премин Деве Баир

Оштетувале табла со новото уставно име на граничниот премин Деве Баир

Самир Љума, снимателот на „Медена земја“, во државен карантин

Самир Љума, снимателот на „Медена земја“, во државен карантин

Третиран првиот пациент во ГОБ „8 Септември“ од корона вирус

Третиран првиот пациент во ГОБ „8 Септември“ од корона вирус

Шилегов ги замени контејнерите што беа запалени за време на полициски час

Шилегов ги замени контејнерите што беа запалени за време на полициски час

Запалени нови контејнери во центарот на Скопје додека траеше полицискиот час

Запалени нови контејнери во центарот на Скопје додека траеше полицискиот час