25 Август, 2019
0.0209

(ВИДЕО) Како изгледа Приедор по поплавите?

Објавено во: Балкан 16 Мај, 2019

Во Приедор во БиХ по поплавите погодени се 1.350 домаќинства, поплавени се 400 куќи, се појавија 6 свлечишта, а уништен е и еден мост. 

Градоначалникот Миленко Ѓаковиќ вели дека дополнително ќе се утврди колкави инфраструктурни оштетувања има. 

Водостојот на реката Сана беше 446 цм, или 50 цм помалку од претпладнето. 

Во населбата Рашковац од утрово немаат струја. 


Можеби ќе ве интересира

Сергеј Трифуновиќ му пиша на Мекалистер: ЕУ да биде посредник за ФЕР избори

Сергеј Трифуновиќ му пиша на Мекалистер: ЕУ да биде посредник за ФЕР избори

Данчила: Верувам дека ќе бидам првата жена претседател на Романија

Данчила: Верувам дека ќе бидам првата жена претседател на Романија

Молња предизвика пожар во Хвар

Молња предизвика пожар во Хвар

Словенија со највисока просечна плата во Регионот

Словенија со највисока просечна плата во Регионот

„Фич“: Бугарија може да го усвои еврото на почетокот на јануари 2023 година

„Фич“: Бугарија може да го усвои еврото на почетокот на јануари 2023 година

Зголемен бројот на туристи во Албанија, ја посетиле и над триста илјади Македонци

Зголемен бројот на туристи во Албанија, ја посетиле и над триста илјади Македонци

ГОРИ ВО СОСЕДСТВОТО: Пожари во Грција и Албанија

ГОРИ ВО СОСЕДСТВОТО: Пожари во Грција и Албанија

(ВИДЕО) Срамнет е со земја ресторанот на Албанецот кој нападна туристи од Шпанија

(ВИДЕО) Срамнет е со земја ресторанот на Албанецот кој нападна туристи од Шпанија

(ВИДЕО) Во Загреб од удар на гром се запалија куќи

(ВИДЕО) Во Загреб од удар на гром се запалија куќи