24 Јануари, 2018
0.4220
    ALK 7707.16    0.11%     BESK 9518    -4.73%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3080.48    -1.77%     MPT 28856.12    -0.18%     PPIV 37500    0%     RMDEN13 96    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2080    2.97%     STBP 600    0%     STIL 149.79    -2.73%     TEL 284.57    0.55%     TIKV 153    0%     TTK 973.78    2.5%     UNI 1999.2    -0.04%     VITA 7562    7.08%

Балкан

Динкиќ: Државата мора активно да ги помага приватните фирми

Динкиќ: Државата мора активно да ги помага приватните фирми

06 Јануари, 2013

Економист: Над 33 илјади граѓани од Србија и Македонија побарале азил

Економист: Над 33 илјади граѓани од Србија и Македонија побарале азил

05 Јануари, 2013

Расте бројот на албански возила во Италија, поевтино е!

Расте бројот на албански возила во Италија, поевтино е!

05 Јануари, 2013

Хрватите се бунат, бараат поевтина достава на пиците!

Хрватите се бунат, бараат поевтина достава на пиците!

05 Јануари, 2013

Хрватска – главна туристичка дестинација во Европа!

Хрватска – главна туристичка дестинација во Европа!

05 Јануари, 2013

Светска банка го казни српски „Енергопројект“ за измама во Уганда

Светска банка го казни српски „Енергопројект“ за измама во Уганда

04 Јануари, 2013

Зошто Србија го одложи стартот за изградба на „Јужен тек“?

Зошто Србија го одложи стартот за изградба на „Јужен тек“?

04 Јануари, 2013

Најбогатиот Албанец потрошил 10 милиони долари во лобирање за Косово

Најбогатиот Албанец потрошил 10 милиони долари во лобирање за Косово

04 Јануари, 2013

Кинези и Израелци навалија на Загреб

Кинези и Израелци навалија на Загреб

04 Јануари, 2013

Подравка ги крати трошоците

Подравка ги крати трошоците

04 Јануари, 2013

Телеком Словенија го презеде Анекс

Телеком Словенија го презеде Анекс

04 Јануари, 2013

Банките на Словенија пред уште една година со загуби

Банките на Словенија пред уште една година со загуби

03 Јануари, 2013

Турција: Во 2023-та година извозот да достигне 500 милијарди долари

Турција: Во 2023-та година извозот да достигне 500 милијарди долари

03 Јануари, 2013

Љаиќ: Посакапувањето на струјата помеѓу 10 и 12 одсто

Љаиќ: Посакапувањето на струјата помеѓу 10 и 12 одсто

03 Јануари, 2013

Србија ги заострува условите за пензионирање!?

Србија ги заострува условите за пензионирање!?

03 Јануари, 2013

Црна Гора бележи невработеност од 13%

Црна Гора бележи невработеност од 13%

03 Јануари, 2013

Нема криза за грчките политички партии,ќе си поделат 7,7 милиони евра

Нема криза за грчките политички партии,ќе си поделат 7,7 милиони евра

03 Јануари, 2013

Буџетот на Грција со примарен суфицит

Буџетот на Грција со примарен суфицит

03 Јануари, 2013