24 Октомври, 2017
0.4285

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: Во Пула ветрот корнеше дрвја

Објавено во: Балкан 10 Август, 2017

Огромен облак кој се појави во северна Италија, денеска стигна до Истра, а во Пула силниот ветар корнеше дрвја. 


Ровињ е прекриен со темни облаци. Исто е и Пореч, Стари Червар, Новиград. 

Како што јавива Истрамет, времето најлошо ќе биде на подрачјето на Трстанскиот Залив и северозападот од Истра.

Истра неодамна ја зафати силно невреме, по многу топлиот бран што во Италија беше наречен „Луцифер“. Ветрот тогаш уриваше дрвја и носеше покриви.

Истрамет објави и фотографии снимени по дождот во Истра, а кои прикажуваат дека дождот е полн со африкански песок. 


Можеби ќе ве интересира

Градоначалници „пукаат“ под притисокот на Ердоган

Градоначалници „пукаат“ под притисокот на Ердоган

ХОЈТ БРАЈАН ЈИ ВО БЕЛГРАД: Не може да седите истовремено на две столчиња

ХОЈТ БРАЈАН ЈИ ВО БЕЛГРАД: Не може да седите истовремено на две столчиња

ХРВАТКА ВО ИРСКА: Никој не ми зема пола плата за да вработи роднини

ХРВАТКА ВО ИРСКА: Никој не ми зема пола плата за да вработи роднини

Пахор има убедливо водство, но Словенија повторно ќе гласа

Пахор има убедливо водство, но Словенија повторно ќе гласа

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО РИЈЕКА: Улиците личеа на реки

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО РИЈЕКА: Улиците личеа на реки

Захариева: На Македонија голема пречка и беше политиката против соседите

Захариева: На Македонија голема пречка и беше политиката против соседите

(ВИДЕО) ПАД И УСПОН НА ДИНАСТИЈАТА ТОДОРИЌ: Од трошна куќа во селце до раскошен луксуз во дворец

(ВИДЕО) ПАД И УСПОН НА ДИНАСТИЈАТА ТОДОРИЌ: Од трошна куќа во селце до раскошен луксуз во дворец

Локални избори во Косово

Локални избори во Косово

ЕРДОГАН ГИ НАВРЕДИ САД: Америка не може да се нарече цивилизирана држава

ЕРДОГАН ГИ НАВРЕДИ САД: Америка не може да се нарече цивилизирана држава