19 Јануари, 2018
0.3688
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

(ФОТО+ВИДЕО) ПО ИРМА: Што затекнаа повратниците во своите градови?

Објавено во: Свет 12 Септември, 2017

На Флорида штетите се мали во однос на она што ураганот Ирма го предизвика на Карибите. 

На луѓето кои се вратија дома по ураганот ќе им требаат недели и месеци за да се вратат во нормала. 

Се проценува дека 12.5 милиони луѓе на Флорида се без струја и таквата состојба ќе потрае некое време. 

Иако Мајами беше поштеден од силен удар, сепак туристичкиот центар на САД изгледа апокалиптично. 

Улиците се поплавени, а многу куќи се без покриви. 

Енигма е што се случува со малите острови на југот на Флорида каде ураганот удри со јачина од 4 категорија. 

Бројот на мртви во САД е 10. Третина од жителите на Флорида заминале пред да удри ураганот. 

Над 200.000 луѓе побарале сместување во 700 засолништа. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ОГНЕНИ УЛИЦИ: Нафта се изли во руско село

(ВИДЕО) ОГНЕНИ УЛИЦИ: Нафта се изли во руско село

(ВИДЕО) ОВА Е НАЈОПАСНИОТ МОСТ НА СВЕТОТ: Како да се помине?

(ВИДЕО) ОВА Е НАЈОПАСНИОТ МОСТ НА СВЕТОТ: Како да се помине?

(ВИДЕО) ХОЛАНДИЈА: Стебло се скрши пред жена со бебе

(ВИДЕО) ХОЛАНДИЈА: Стебло се скрши пред жена со бебе

2015, 2016 и 2017 најтопли години - каде ќе не однесе затоплувањето?

2015, 2016 и 2017 најтопли години - каде ќе не однесе затоплувањето?

(ВИДЕО) СИЛНИОТ ВЕТАР ПОБЕДЕН: Ужасно слетување на аеродромот во Дизелдорф

(ВИДЕО) СИЛНИОТ ВЕТАР ПОБЕДЕН: Ужасно слетување на аеродромот во Дизелдорф

(ВИДЕО) Кинезите со ново чудо го надминуваат светот

(ВИДЕО) Кинезите со ново чудо го надминуваат светот

(ВИДЕО) Снежна бура и студ во Америка, десет мртви во невреме

(ВИДЕО) Снежна бура и студ во Америка, десет мртви во невреме

СЕНАТОТ ОДОБРИ КОНТРОВЕРЗЕН АКТ: Ќе го потпише ли Трамп законот за прислушување

СЕНАТОТ ОДОБРИ КОНТРОВЕРЗЕН АКТ: Ќе го потпише ли Трамп законот за прислушување

Видео: Путин во грч ладна вода за Богојавление

Видео: Путин во грч ладна вода за Богојавление