19 Ноември, 2017
0.4690
    ALK 7409.18    0.11%     KMB 2701    -0.03%     MPT 27782.13    -0.78%     STB 934.8    0.37%     TEL 272    -2.82%     TPLF 1656.25    -2.52%

(ФОТО+ВИДЕО) ПО ИРМА: Што затекнаа повратниците во своите градови?

Објавено во: Свет 12 Септември, 2017

На Флорида штетите се мали во однос на она што ураганот Ирма го предизвика на Карибите. 

На луѓето кои се вратија дома по ураганот ќе им требаат недели и месеци за да се вратат во нормала. 

Се проценува дека 12.5 милиони луѓе на Флорида се без струја и таквата состојба ќе потрае некое време. 

Иако Мајами беше поштеден од силен удар, сепак туристичкиот центар на САД изгледа апокалиптично. 

Улиците се поплавени, а многу куќи се без покриви. 

Енигма е што се случува со малите острови на југот на Флорида каде ураганот удри со јачина од 4 категорија. 

Бројот на мртви во САД е 10. Третина од жителите на Флорида заминале пред да удри ураганот. 

Над 200.000 луѓе побарале сместување во 700 засолништа. 


Можеби ќе ве интересира

ВЛАСТА ЈА ПРЕЗЕДЕ МОЌНИОТ КРОКОДИЛ: Мугабе сменет од челото на владеачката партија-следи оставка или импичмент?

ВЛАСТА ЈА ПРЕЗЕДЕ МОЌНИОТ КРОКОДИЛ: Мугабе сменет од челото на владеачката партија-следи оставка или импичмент?

Гигантот „Сименс“ го тресат скандали: Илјадници вработени ќе „летаат“ на улица!

Гигантот „Сименс“ го тресат скандали: Илјадници вработени ќе „летаат“ на улица!

„Исламска држава“ сè уште не е мртва, но сонот за калифатот се распаѓа

„Исламска држава“ сè уште не е мртва, но сонот за калифатот се распаѓа

Германија ги забранува детските паметни часовници

Германија ги забранува детските паметни часовници

МАЖИТЕ ПОБРОЈНИ ОД ЖЕНИТЕ: Масовни оставки на европратеници во ЕП

МАЖИТЕ ПОБРОЈНИ ОД ЖЕНИТЕ: Масовни оставки на европратеници во ЕП

(ВИДЕО) ЗИМБАБВЕ НА НОЗЕ: Толпа тргна кон резиденцијата на Мугабе-се бара да си оди

(ВИДЕО) ЗИМБАБВЕ НА НОЗЕ: Толпа тргна кон резиденцијата на Мугабе-се бара да си оди

Саудиска Арабија ја тресат апсења-кој е на „удар“ на принцот овој пат?

Саудиска Арабија ја тресат апсења-кој е на „удар“ на принцот овој пат?

Сервер: Русија ќе направи се за да ја спречи Македонија во НАТО

Сервер: Русија ќе направи се за да ја спречи Македонија во НАТО

Ќе успее ли Меркел да состави влада во цајтнот?

Ќе успее ли Меркел да состави влада во цајтнот?