24 Октомври, 2017
0.3055

(ГАЛЕРИЈА) Црвен тепих и свечен дочек за бугарскиот премиер Борисов во Скопје

Објавено во: Македонија, Галерија 01 Август, 2017

Бугарскиот премиер Бојко Борисов со високи државни и воени почести беше пречекан од премиерот Заев денеска во главниот град.

Со интонирање на двете химни (бугарската и македонската) премиерите Борисов и Заев со премин по црвениот тепих пред Влада  заминаа на тет-а-тет средба, а потоа следува и состанок на двете делегации па потпишување на договорот за пријателство и добрососедство

Ви пренесуваме дел од атмосферата.


Можеби ќе ве интересира

Грујевски и Бошковски денес пред грчки суд

Грујевски и Бошковски денес пред грчки суд

„Вратарите“ Мукоски и Василевски на распит во обвинителството за 27 април

„Вратарите“ Мукоски и Василевски на распит во обвинителството за 27 април

Екс пратеникот Васко Наумовски со поддршка на реформаторите

Екс пратеникот Васко Наумовски со поддршка на реформаторите

Павле Богоевски: Не власта, туку органите на прогон прислушуваат

Павле Богоевски: Не власта, туку органите на прогон прислушуваат

Македонија кон ЕУ и НАТО: Ние направивме силен напор, сега вие сте на ред

Македонија кон ЕУ и НАТО: Ние направивме силен напор, сега вие сте на ред

СТУДЕН БРАН: Каде „истури“ најмногу дожд денеска?

СТУДЕН БРАН: Каде „истури“ најмногу дожд денеска?

Дури беа на власт за ВМРО ДПМНЕ прислушуваа странски служби, сега ги прислушувале домашни

Дури беа на власт за ВМРО ДПМНЕ прислушуваа странски служби, сега ги прислушувале домашни

Заев не очекува од политички причини да биде попречена екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Заев не очекува од политички причини да биде попречена екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Владата го одбележа 23 октомври - Обврска за подобар живот

Владата го одбележа 23 октомври - Обврска за подобар живот