21 Август, 2017
0.0703

(ГАЛЕРИЈА) Љубителите на фудбалот се упатија кон „Филип Втори“

Објавено во: Македонија, Галерија 08 Август, 2017

Илјадници луѓе се упатија кон стадионот „Филип Втори“. 

Пред почетокот на натпреварот за Супер купот, Скопје е преполно со навивачи на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Тие веруваат во победа на нивната омилена екипа.

Стадионот ќе биде исполнет до последно место, што значи дека ќе има над 33 000 гледачи.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Сообраќајката кај велешката патарина ја зеде првата жртва

Сообраќајката кај велешката патарина ја зеде првата жртва

Персоналот на Амбасадата на Србија е повлечен на консултации во Белград?

Персоналот на Амбасадата на Србија е повлечен на консултации во Белград?

Автобусот е со македонски таблички, повредените хоспитализирани во Велес и Скопје

Автобусот е со македонски таблички, повредените хоспитализирани во Велес и Скопје

Не успеа референдумот во Валандово?

Не успеа референдумот во Валандово?

Автобус излетал кај велешката патарина - има повредени

Автобус излетал кај велешката патарина - има повредени

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност затоа што се прекршуваат законите при именување на функционери

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност затоа што се прекршуваат законите при именување на функционери

Каков е одзивот на референдумот за „Казандол“ во Валандово?

Каков е одзивот на референдумот за „Казандол“ во Валандово?

Родителите на децата со посебни потреби ќе протестираат пред три министерства

Родителите на децата со посебни потреби ќе протестираат пред три министерства

ОД УТРЕ УВИД: Гласачи проверете дали ве има во списокот

ОД УТРЕ УВИД: Гласачи проверете дали ве има во списокот