17 Декември, 2017
0.3905
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

(ГАЛЕРИЈА) Тренинг на „Црвените ѓаволи“ во Скопје

Објавено во: Македонија, Галерија 07 Август, 2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед веќе се на стадионот „Филип Втори“ во Скопје каде имаат тренинг. Скопје два дена ќе биде во центарот на вниманието на светот, бидејќи тука ќе се соочат два големи европски клуба Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Овие две екипи утре на стадионот „Филип Втори“, ќе играат за титулата најдобра екипа на стариот континент. На подобриот тим на овој натпревар ќе му припадне трофејот на Суперкупот на УЕФА.И двете екипи во согласност со прописите на градскиот стадион одржаа по еден тренинг.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Велес најзагаден вечерва, зад него е Тетово

Велес најзагаден вечерва, зад него е Тетово

(ВИДЕО) Фрчковски: Аматери сакаат да прават реформи во судството

(ВИДЕО) Фрчковски: Аматери сакаат да прават реформи во судството

Професорки бараат Иванов да стави вето на Законот за јазици

Професорки бараат Иванов да стави вето на Законот за јазици

Нов министер за здравство - Села излегува од Владата?

Нов министер за здравство - Села излегува од Владата?

Заев и Рама ги посетија Македонците во Пустец

Заев и Рама ги посетија Македонците во Пустец

Бејли: Друг руски гасовод нема да донесе чист воздух

Бејли: Друг руски гасовод нема да донесе чист воздух

Кучиња искасаа дете во Карпош

Кучиња искасаа дете во Карпош

ВМРО-ДПМНЕ: Само граѓаните на референдум може да одлучат околу спорот што го има Република Грција со нашето име

ВМРО-ДПМНЕ: Само граѓаните на референдум може да одлучат околу спорот што го има Република Грција со нашето име

Загадениот воздух извади граѓани на протести

Загадениот воздух извади граѓани на протести