21 Август, 2017
0.1382

(ГАЛЕРИЈА) Тренинг на „Црвените ѓаволи“ во Скопје

Објавено во: Македонија, Галерија 07 Август, 2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед веќе се на стадионот „Филип Втори“ во Скопје каде имаат тренинг. Скопје два дена ќе биде во центарот на вниманието на светот, бидејќи тука ќе се соочат два големи европски клуба Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Овие две екипи утре на стадионот „Филип Втори“, ќе играат за титулата најдобра екипа на стариот континент. На подобриот тим на овој натпревар ќе му припадне трофејот на Суперкупот на УЕФА.И двете екипи во согласност со прописите на градскиот стадион одржаа по еден тренинг.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Сообраќајката кај велешката патарина ја зеде првата жртва

Сообраќајката кај велешката патарина ја зеде првата жртва

Персоналот на Амбасадата на Србија е повлечен на консултации во Белград?

Персоналот на Амбасадата на Србија е повлечен на консултации во Белград?

Автобусот е со македонски таблички, повредените хоспитализирани во Велес и Скопје

Автобусот е со македонски таблички, повредените хоспитализирани во Велес и Скопје

Не успеа референдумот во Валандово?

Не успеа референдумот во Валандово?

Автобус излетал кај велешката патарина - има повредени

Автобус излетал кај велешката патарина - има повредени

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност затоа што се прекршуваат законите при именување на функционери

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност затоа што се прекршуваат законите при именување на функционери

Каков е одзивот на референдумот за „Казандол“ во Валандово?

Каков е одзивот на референдумот за „Казандол“ во Валандово?

Родителите на децата со посебни потреби ќе протестираат пред три министерства

Родителите на децата со посебни потреби ќе протестираат пред три министерства

ОД УТРЕ УВИД: Гласачи проверете дали ве има во списокот

ОД УТРЕ УВИД: Гласачи проверете дали ве има во списокот