16 Декември, 2017
0.3736
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

(ГАЛЕРИЈА) Зидан за Кристијано Роналдо: Тоа што е со нас ни значи многу

Објавено во: Македонија, Галерија 07 Август, 2017

Предводникот на „Кралевите“, Зинедин Зидан денеска изјави дека е импресиониран од физичката подготвеност на Кристијано Роналдо. 

Toj со неколку дена тренинг веќе е во добра форма. Зидан ги израдува фановите во Македонија и потврди дека Роналдо е подготвен за настап. 

„Она што ме импресионира најмногу е неговата физичка подготвеност, речиси е иста како онаа од финалето во Лигата на шампионтие пред два месеци. Тоа што е со нас ни значи многу. Ако по три дена тренинг се најде во составот, тоа е знак дека е подготвен да игра. Утре ќе видиме дали ќе игра или нема, но најважно е тоа што е со нас”- вели Зидан. 

Натпреварот се игра утре со почеток од 20.45 часот.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Цел град се гуши во смог, а патент кој растерува магла за 15 минути 18 години ни стои во фиоки

Цел град се гуши во смог, а патент кој растерува магла за 15 минути 18 години ни стои во фиоки

Бишевац во Клик плус: Ако може за 30 ќебапчиња да лежи затвор, може и функционер кој украл 15 милиони евра

Бишевац во Клик плус: Ако може за 30 ќебапчиња да лежи затвор, може и функционер кој украл 15 милиони евра

Какви документи потпишаа Заев и Рама за граѓаните на Македонија и Албанија?

Какви документи потпишаа Заев и Рама за граѓаните на Македонија и Албанија?

ОВА НЕ СЕ ИЗДРЖУВА: Граѓаните со протест ќе се борат против загадениот воздух кој не гуши

ОВА НЕ СЕ ИЗДРЖУВА: Граѓаните со протест ќе се борат против загадениот воздух кој не гуши

Кој лани земал фантастични 225 илјади евра месечна бруто плата?

Кој лани земал фантастични 225 илјади евра месечна бруто плата?

Фрчковски: Сакаа да ме замолчат!

Фрчковски: Сакаа да ме замолчат!

ФОТОГРАФИЈА НА ДЕНОТ ЗА ГАРДИЈАН: Скопје во смог

ФОТОГРАФИЈА НА ДЕНОТ ЗА ГАРДИЈАН: Скопје во смог

Видео Клик Плус: Каде водат политиките на владата?

Видео Клик Плус: Каде водат политиките на владата?

ЗАЕВ-РАМА: Односите помеѓу Албанија и Македонија одат по нагорна линија

ЗАЕВ-РАМА: Односите помеѓу Албанија и Македонија одат по нагорна линија