19 Јануари, 2018
0.4462
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

Преку детска игра до врвно образование

Детско вложување од КД Фондови со атрактивни стапки на принос и 0% пристапни трошоци

Објавено во: Мои пари 14 Јули, 2017

Патот од игротеката до полнолетството навидум изгледа долг, но во реалниот живот безгрижната детска игра и планирањето на факултетските денови врват рака под рака.

Дека е тоа така, нѐ уверија од тимот на КД Фондови, отворајќи ги широко вратите на игротеката Киндер Парк за сите заинтересирани родители и нивните најмили. Над 60 дечиња уживаа во безгрижната игра, пропратена со едукативни работилници, цртање, боење и детски анимации.

Секој родител несомнено го посакува најдоброто за своето дете. Токму тоа беше и тематиката на овој настан. Преку одржаното едукативно советување, КД Фондови го промовираше наменскиот продукт за детско вложување, со низа поволности за родителите и поширокото семејство.

Овој начин на вложување е особено поволен во време кога каматите на депозитите во банка се доста ниски, овозможувајќи постепено акумулирање на солидни износи, без притоа да се прават големи откажувања од семејната живејачка.

Основата на продуктот ја чинат вложувањата во светски познати брендови (Apple, Google, Mercedes, Microsoft, Coca Cola, Nike…), чии приноси, согледано долгорочно, ги надминуваат каматите на штедните влогови и постепено ја оплодуваат создадената заштеда. А колку периодот на вложување е подолг, толку и потенцијалната заработка е повисока. Она што е особено важно да се напомене е и дека овој план за постепено вложување е единствен на пазарот со 0% пристапни трошоци.

Вложувањето во фондови е светски прифатена пракса за одговорно, елегантно и навремено обезбедување на потребните средства за идна едукација -сушта спротивност на општо прифатеното кај нас подигнување на потрошувачки кредит кога ситуацијата ќе загусти.

Како дополнителна бенефиција кон овој продукт, промовирана беше и соработката со Универзитетот Американ Колеџ Скопје, преку која за сите корисници на детското вложување се обезбедуваат специјални попусти при упис на некоја од образовните програми на колеџот.

Упатуваме голем поздрав до сите дечиња и нивните родители кои присуствуваа на настанот, покажувајќи одговорност за иднината на своите најмили и посветеност за навремено делување.

За дополнителни информации и одговор на сите ваши прашања, посетете ја интернет страницата: kdfondovi.mk/detsko-vlozuvanje/

Можеби ќе ве интересира

Last Minute Sale со попусти до 70%

Last Minute Sale со попусти до 70%

„Фчерашни новости“: Разговор со италијанскиот сопственик на депонијата Дрисла

„Фчерашни новости“: Разговор со италијанскиот сопственик на депонијата Дрисла

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ: Убавицата и раперот гости во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ: Убавицата и раперот гости во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Искористете го продолжениот викенд, дојдете во Скопје сити мол на шопинг, ве очекуваат попусти и до 70 отсто

Искористете го продолжениот викенд, дојдете во Скопје сити мол на шопинг, ве очекуваат попусти и до 70 отсто

Бистро Скопје стана вистински скопски хит!

Бистро Скопје стана вистински скопски хит!

УСАИД поддржа формирање на кластери со цел создавање посилни и поконкурентни компании на светскиот пазар

УСАИД поддржа формирање на кластери со цел создавање посилни и поконкурентни компании на светскиот пазар

Нов циклус обуки за земјоделците од струмичкиот и радовишкиот регион - кандидати за грантови за воведување на агроеколошки мерки

Нов циклус обуки за земјоделците од струмичкиот и радовишкиот регион - кандидати за грантови за воведување на агроеколошки мерки

Самсунг го претстави лимитираното издание на Галакси Ноут8 за Олимписките Игри Пјонгчанг 2018

Самсунг го претстави лимитираното издание на Галакси Ноут8 за Олимписките Игри Пјонгчанг 2018

БИЗНИСОТ ИМА ПОТРЕБА ОД КВАЛИТЕТНИ И БРЗИ УСЛУГИ ИСПОРАЧАНИ ОД ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА

БИЗНИСОТ ИМА ПОТРЕБА ОД КВАЛИТЕТНИ И БРЗИ УСЛУГИ ИСПОРАЧАНИ ОД ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА