17 Декември, 2017
0.4427
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

Свет

„ЧЕЗ“ покрена меѓународна арбитража против Албанија

„ЧЕЗ“ покрена меѓународна арбитража против Албанија

16 Мај, 2013

На Венецуела и фали тоалетна хартија

На Венецуела и фали тоалетна хартија

16 Мај, 2013

Еве колку вреди имотот на Барак Обама

Еве колку вреди имотот на Барак Обама

16 Мај, 2013

Кина ја предупреди ЕУ: Ќе ескалираат билатералните трговски спорови

Кина ја предупреди ЕУ: Ќе ескалираат билатералните трговски спорови

16 Мај, 2013

Лагард го повика Кипар да се приклучи кон антикризната програма

Лагард го повика Кипар да се приклучи кон антикризната програма

16 Мај, 2013

Цената на нафтата падна под 94 долари за барел

Цената на нафтата падна под 94 долари за барел

16 Мај, 2013

Опел го преместува производството на „Зафира“ близу Франкфурт

Опел го преместува производството на „Зафира“ близу Франкфурт

15 Мај, 2013

Австралискиот долар ќе остане под притисок

Австралискиот долар ќе остане под притисок

15 Мај, 2013

Еврозоната се бори со рецесија, Франција е нова држава на листата

Еврозоната се бори со рецесија, Франција е нова држава на листата

15 Мај, 2013

Приходите од меѓународниот туризам надминаа 1.300 милијарди долари

Приходите од меѓународниот туризам надминаа 1.300 милијарди долари

15 Мај, 2013

Гардијан: Силно лобирање за ГМО храната од страна  на САД

Гардијан: Силно лобирање за ГМО храната од страна на САД

15 Мај, 2013

„Шел“ и „БП“ десет години „ги местеле“ цените на бензинот

„Шел“ и „БП“ десет години „ги местеле“ цените на бензинот

15 Мај, 2013

Чешка и натаму во рецесија

Чешка и натаму во рецесија

15 Мај, 2013

„Филелефтерос“: Првата транша од кредитот за Кипар ќе биде доволна само за првите три месеци

„Филелефтерос“: Првата транша од кредитот за Кипар ќе биде доволна само за првите три месеци

15 Мај, 2013

Нафтени компании под истрага поради местење на цени

Нафтени компании под истрага поради местење на цени

15 Мај, 2013

Во Шведска најбрз пораст на разликите во приходи

Во Шведска најбрз пораст на разликите во приходи

15 Мај, 2013

Франција во рецесија

Франција во рецесија

15 Мај, 2013

Visa ќе ги намали банкарските провизии до 60 проценти

Visa ќе ги намали банкарските провизии до 60 проценти

15 Мај, 2013