23 Септември, 2017
0.4850
    ALK 7297.6    -0.03%     GRNT 870    -0.99%     KMB 2883.3    -1.59%     KPSS 485    -2.81%     KVAS 10670    -3%     MPT 30201    -2.58%     MTUR 4700    2.17%     OKTA 3300    10%     PKB 14500    0.07%     RZUS 120    -1.64%     SBT 2219.26    -0.89%     STB 938.54    -1.78%     STIL 134    3.08%     TEL 279    -0.49%     TNB 13300    0.4%     TPLF 1601    -0.32%     TTK 776    -3%

ТОЈ Е НАЈБОГАТ ВО СРБИЈА: Има 316 компании

Објавено во: Балкан 12 Септември, 2017

Најбогат човек во Србија ако се суди по бројот на фирми е Роберт Фејес од Нови Сад, кој е сопственик, застапник или директор на 316 фирми, пишува Блиц. 

На име на сестра му Изабела Фејес има 86 фирми. 

Во меѓувреме во простапка за регистрација се уште 13 компании. 

Фирмите се занимаваат со трговија на големо и мало, печатење, туризам, па дури и даночно советување. 

Но, има нешто заедничко за сите фирми. Тие во 90-те се регистрирани по судови и други места во Србија и со години не биле активни. 

Работите се смениле лани и оваа година кога раководните лица се променети. 

Можеби ќе ве интересира

ПРИМЕР ОД РЕГИОНОТ: На секој ученик по 65 евра

ПРИМЕР ОД РЕГИОНОТ: На секој ученик по 65 евра

Тие се дел од ЕУ со петина сиромашно население

Тие се дел од ЕУ со петина сиромашно население

КОЅИАС-НИМИЦ: За грчкиот министер има неколку делови од спорот

КОЅИАС-НИМИЦ: За грчкиот министер има неколку делови од спорот

(ВИДЕО) Халкидики пламна, огнот им се заканува на куќите

(ВИДЕО) Халкидики пламна, огнот им се заканува на куќите

(ВИДЕО) Масовна тепачка среде говор на Ердоган, маж го нарече терорист

(ВИДЕО) Масовна тепачка среде говор на Ердоган, маж го нарече терорист

(ФОТО) На плажите страшна глетка: Оваа фотографија е доказ за катастрофата во Грција

(ФОТО) На плажите страшна глетка: Оваа фотографија е доказ за катастрофата во Грција

(ВИДЕО) Падна и се запали авион во Истанбул

(ВИДЕО) Падна и се запали авион во Истанбул

Масовна гробница откриена кај Приједор во БиХ

Масовна гробница откриена кај Приједор во БиХ

(ФОТО) РАМА И НЕГОВИОТ СТИЛ: За Трамп чевли, за Хан патики

(ФОТО) РАМА И НЕГОВИОТ СТИЛ: За Трамп чевли, за Хан патики