16 Декември, 2017
0.7781
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

ЗА ДА ЈА ПОБЕДАТ КОНКУРЕНЦИЈАТА: На пилотите им нудат по 10.000 евра и уште нешто

Објавено во: Финансии 10 Октомври, 2017

Ирската компанија Rajaner најави поголеми плати и подобри услови за пилотите со цел да ја надминат конкуренцијата. 

Покачување и подобри услови за работа ќе имаат веќе од следната година. 

Платите ќе се зголемат од 5.000 до 10.000 евра годишно, а ќе има и бонуси за лојалност од 6.000 до 12.000 евра за сите пилоти кои во компанијата работат повеќе од година дена. 

Од 4.200 пилоти, оваа година им заминале 260, а ќе вработат уште 650. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) НАЈМЛАД МИЛИОНЕР НА СВЕТОТ: Има само 6 години и забрзано се богати

(ВИДЕО) НАЈМЛАД МИЛИОНЕР НА СВЕТОТ: Има само 6 години и забрзано се богати

Градот каде што секој трет жител е милионер

Градот каде што секој трет жител е милионер

Како да ја направите најдобрата корпоративна забава

Како да ја направите најдобрата корпоративна забава

Македонија сѐ уште стравува за купување онлајн

Македонија сѐ уште стравува за купување онлајн

Огласи за вработување, можност и за хонорарна работа

Огласи за вработување, можност и за хонорарна работа

ЕКСПЕРТСКИ СОВЕТ: Совршен одговор на прашањето „Зошто сакаш да работиш кај нас?“

ЕКСПЕРТСКИ СОВЕТ: Совршен одговор на прашањето „Зошто сакаш да работиш кај нас?“

ИРСКА БАРА РАБОТНИЦИ: Нудат плата од 2.650 евра

ИРСКА БАРА РАБОТНИЦИ: Нудат плата од 2.650 евра

МЕЃУ НИВ И ЕДЕН МАКЕДОНЕЦ: Kои се најбогатите луѓе во регионот?

МЕЃУ НИВ И ЕДЕН МАКЕДОНЕЦ: Kои се најбогатите луѓе во регионот?

Дали побогатите ќе плаќаат повисоки даноци во Македонија?

Дали побогатите ќе плаќаат повисоки даноци во Македонија?