21 Септември, 2020
0.0191

Атиџе ЗАСЛУЖИЛА и порано некој да се сети на неа

Објавено во: Македонија 21 Јануари, 2020

Преку ноќ жената со име Атиџе стана видлива, позната, пофалувана. И навистина заслужено. 

Но, токму таа Атиџе заслужи некој и пред филмот во кој ја има главната улога да се сети на неа. Таа и пред Холивуд живееше со пчелите близу Лозово....

Такви како Атиџе има многу, иако таа е уникат. Ги среќаваме насекаде околу нас, ама се правиме дека не ги забележуваме. А кога некој така брзо ќе се вивне до Холивуд тогаш сите трчаме кон него.

Во екот на јавноста и коемнтари на социјалните мрежи. Се јавија и политичари кои веднаш притрчаа да и нудат и работа...работа? Работа со која ќе ја омаловажувате? Да се стопи во големото ништо ли? 

Подобро би било да вложите во нејзината мисија, афирмација на медот и во заштита на медопроизводството наместо да глумите загрижени и лицомерни постапки...

Вака некако гласат коментарите на твитер заедницата која не престанува да критикува и тоа со право.

Подолу издвојуваме неколку твитови токму за Атиџе од „Медената земја“...Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА ВО СТРУМИЦА - дали полицијата ги брка крадците на мртовецот

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА ВО СТРУМИЦА - дали полицијата ги брка крадците на мртовецот

ШТО ИМ Е ПОЕНТАТА - Влегоа во Парламентот во коалиција со СДСМ, сега пратениците на БЕСА ќе бидат независни

ШТО ИМ Е ПОЕНТАТА - Влегоа во Парламентот во коалиција со СДСМ, сега пратениците на БЕСА ќе бидат независни

ДРАМА- Украден мртовец од струмичката болница

ДРАМА- Украден мртовец од струмичката болница

Комисијата за заразни болести чека податоци од МОН: Сè уште не препорачува целодневен престој во училиштата додека не добијат точна бројка

Комисијата за заразни болести чека податоци од МОН: Сè уште не препорачува целодневен престој во училиштата додека не добијат точна бројка

КАКО ДА НЕ ГИ МАЛТРЕТИРАМЕ КОЊИТЕ - Европа ни дава 1,6 милиони евра за да научиме

КАКО ДА НЕ ГИ МАЛТРЕТИРАМЕ КОЊИТЕ - Европа ни дава 1,6 милиони евра за да научиме

ОСМАНИ Е ОПТИМИСТ ЗА ОДНОСИТЕ СО БУГАРИЈА - верувам во капацитетот на историчарите да најдат решение

ОСМАНИ Е ОПТИМИСТ ЗА ОДНОСИТЕ СО БУГАРИЈА - верувам во капацитетот на историчарите да најдат решение

СОБРАНИЕТО ЈА ПОЧНА СЕДНИЦАТА: Се носат измените на законите за основно и средно образование кои ќе важат во вонредни услови

СОБРАНИЕТО ЈА ПОЧНА СЕДНИЦАТА: Се носат измените на законите за основно и средно образование кои ќе важат во вонредни услови

Упатниот акт за пријавување в затвор испратен до Кичеец

Упатниот акт за пријавување в затвор испратен до Кичеец

Двајца млади од Брвеница завршија на скопските клиники - еве што ја предизвика несреќата

Двајца млади од Брвеница завршија на скопските клиники - еве што ја предизвика несреќата