27 Мај, 2018
0.4534
    ALK 7872.21    -0.65%     BESK 8017.33    3.6%     GRNT 748.68    4.56%     KPSS 300    -36.31%     MPT 31000.31    0%     OHB 6396.66    -0.83%     REPL 62000    0.81%     RMDEN13 96.7    0.73%     RMDEN14 96.1    0.63%     RMDEN16 95.5    0%     RZIN 125    4.17%     SBT 1951    -0.61%     SLAV 3600    0%     STB 1015.5    -0.27%     STBP 1180.55    5.3%     STIL 130    -0.94%     TEL 278.08    2.99%     TNB 12929.5    -4.14%     TTK 881.96    2.88%     UNI 2360    -0.04%     USJE 23003    -0.63%     ZPKO 2857    0%

Без вода утринава овие скопски населби

Објавено во: Мои пари 16 Мај, 2018

Почнувајќи од 9 часот па се до санирање на дефектите без вода ќе бидат неколку скопски населби.

Поради водоводен приклучок од  Ф 100 мм на ул.Ѓорѓи Димитров бб н.Кисела Вода прекинато водоснабдување  ќе  имаат корисниците на дел од ул.Ѓорѓи Димитров и дел од ул.Вера Јоциќ  од  09:30  часот  до завршување .  

Поради  уличен дефект од ф-100 на ул.Ратко Митровиќ 5/19(Драчево),со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од истата улица. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување.

Поради дефект на водоводна приклучна цевка  од  Ф 5/4 “( цола ) на ул.Товарник 49 н.Ченто прекинато водоснабдување  ќе  имаат корисниците на дел од ул.Сречко Пужалка  и ул.Товарник  од  09:10 часот  до завршување .  

Поради дефект на реконструкција наводоводна мрежа  на цевка од  Ф 200мм на ул.Коста Новаковиќ бр.20 н.Аеродром прекинато водоснабдување  ќе  имаат корисниците од ул. Коста Новаковиќ бр.20 и бр.22 од  10:40 часот  до завршување .  

Можеби ќе ве интересира

Централен регистар на Република Македонија го превзема претседателството на Светскиот корпоративен регистарски форум 2019

Централен регистар на Република Македонија го превзема претседателството на Светскиот корпоративен регистарски форум 2019

Marcel ќе ја забрза трансформацијата на Публицис групацијата од холдинг компанија во деловна платформа од 80,000 вработени

Marcel ќе ја забрза трансформацијата на Публицис групацијата од холдинг компанија во деловна платформа од 80,000 вработени

(ГАЛЕРИЈА) Хуманитарната аукција на Капитол мол ги израдува матурантите од СОС Детско село

(ГАЛЕРИЈА) Хуманитарната аукција на Капитол мол ги израдува матурантите од СОС Детско село

Автобусите на ЈСП вака ќе возат за празнициве

Автобусите на ЈСП вака ќе возат за празнициве

Sparkasse Room – ново место, за нови идеи!

Sparkasse Room – ново место, за нови идеи!

Практичен паметен телефон со стил кој има живописен Супер АМОЛЕД бесконечен екран

Практичен паметен телефон со стил кој има живописен Супер АМОЛЕД бесконечен екран

Фени на пат повторно да стане еден од најважните капацитети за македонската економија

Фени на пат повторно да стане еден од најважните капацитети за македонската економија

Еуромакс ја објавува структурата на работните места во проектот Иловица-Штука

Еуромакс ја објавува структурата на работните места во проектот Иловица-Штука

„FAMILY FUN OPEN DAY“: Интернационалната детска градинка „Пиколини“ ве кани на големо дружење

„FAMILY FUN OPEN DAY“: Интернационалната детска градинка „Пиколини“ ве кани на големо дружење