22 Септември, 2020
0.0243

Creative Hub Скопје го одржува првиот HR Virtual Transformation Summit

Објавено во: Мои пари 10 Август, 2020

Под мотото “ HR Трансформација ”, Академијата за човечки ресурси на Creative Hub го организира првиот виртуелен HR самит.

Настанот ќе се одржи оваа сабота на 15ти Август 2020 година со почеток од 10 часот наутро. Пријавените ќе можат да ги гледаат сите сесии до 10 часот попладне .

Самитот ќе се осврне на теми како предизвиците со кои се соочуваат регрутерите денес, како може да се подобрат перформанс менаџмент процесите и да се задржат најдобрите кадри. На самитот ќе слушнете и дискусија за тоа како би изгледал тренингот на вработените во иднина, и секако дискусија за тоа како ќе изгледаат промените покорона вирусот во HR индустријата. На настанот ќе присуствуваат 13HR професионалци од 5 земји кои ќе ги пренесуваат своите искуства и ставови.

 “HR Академијата на Creative Hub покрај едукативната програма што ја нуди секогаш се труди и да даде свој придонес во развојот на оваа индустрија. Овој пат организираме виртуелен настан кој е бесплатен за сите, а се погриживме да имаме гости HR професионалци од светот како глобалниот директор на човечки ресурси на Schneider Electric, потоа директорот на човечки ресурси на групацијата Santander , а поканивме и дел од нашите предавачи од Академијата да дадат свој придонес на настанот. “-вели Аријана Коскарова ,организатор на настанот.

Целосната агенда на настанот е објавена на нашиот сајт https://hrsummit.app.virtualsummits.com/ , заедно со листата на спикери, а пријавените можат да ги букираат сесиите кои сакаат да ги следат.

Настанот ќе биде во времетраење од 1 ден, и ќе се состои од 5 различни сесии, каде ќе се дискутира на различни теми.

Можеби ќе ве интересира

Црвен Крст – Кисела Вода ја сними песната „Подавај рака“

Црвен Крст – Кисела Вода ја сними песната „Подавај рака“

Македонија ќе биде домаќин на Меѓународниот балкански вински натпревар

Македонија ќе биде домаќин на Меѓународниот балкански вински натпревар

Не пропуштајте: Утре е светската премиера на новата Opel Mokka

Не пропуштајте: Утре е светската премиера на новата Opel Mokka

Централната Управа на ПроКредит Банка сертифицирана со меѓународниот сертификат EDGE

Централната Управа на ПроКредит Банка сертифицирана со меѓународниот сертификат EDGE

Како стои Huawei во Европа

Како стои Huawei во Европа

Започнува продажбата на новиот HUAWEI WATCH FIT на македонскиот пазар

Започнува продажбата на новиот HUAWEI WATCH FIT на македонскиот пазар

Започнува кампањата Back to School

Започнува кампањата Back to School

ЌЕ СЕ ОДРЖИ „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА - СПОРТСКА АВАНТУРА

ЌЕ СЕ ОДРЖИ „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА - СПОРТСКА АВАНТУРА

Рудник САСА ги презема сите мерки за сигурност и заштита на животната средина

Рудник САСА ги презема сите мерки за сигурност и заштита на животната средина