05 Декември, 2021
0.0292

Дарко од Охрид, од верен играч на 2win.Mk , до сопственик на нов скутер

Објавено во: Мои пари 18 Октомври, 2021

Спектакуларната наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ на Видеолотарија Касинос Австрија е главниот предизвик на играчите на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава. Додека се игра второто коло, по своите награди, среќни пристигнуваат добитниците од првото коло. Благодарение на 2win.mk, скутер ќе вози и Дарко Блажески од Охрид.

Блажевски е еден од вкупно шестмината кои освоија скутери, на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава. Со години е редовен играч на платформата, а скутерот е круна на сите неговите досегашни помали добивки. Најчесто игра спортско обложување, што во конкретниот случај се покажа и како добра практика.

Секој може да се најде во ситуацијата на Дарко ако е дел од ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ, наградната игра која е во тек на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава2win.mk.

Второто коло веќе е во тек и во него шест скутери, осум велосипеди, 10 електрични тротинети и многу парични награди ги чекаат своите сопственици. Она што е важно е фактот дека со секоја доделена награда од вкупно 420те, се приближуваме чекор понапред до двата автомобила Мерцедес, кои ќе бидат доделени по завршувањето на наградната игра, заклучно со 31 јануари 2022 година

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

ЗАСАДЕН Е ВТОРИОТ „ПЕНЗИСКИ ПАРК“ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ОХРИД

ЗАСАДЕН Е ВТОРИОТ „ПЕНЗИСКИ ПАРК“ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ОХРИД

Зоран Спасов Ѕоф ќе ја промовира новата книга „Торонто експрес“ во Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“

Зоран Спасов Ѕоф ќе ја промовира новата книга „Торонто експрес“ во Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“

Новата серија гејмерски монитори HUAWEI MateView GT веќе e достапна на македонскиот пазар

Новата серија гејмерски монитори HUAWEI MateView GT веќе e достапна на македонскиот пазар

Еднодневна изложба на илустрации во Гевгелија

Еднодневна изложба на илустрации во Гевгелија

Започна со 4 вработени, а денес е најголем брокер на пазарот на осигурување – СН Осигурителен Брокер овој декември одбележува 7 години постоење

Започна со 4 вработени, а денес е најголем брокер на пазарот на осигурување – СН Осигурителен Брокер овој декември одбележува 7 години постоење

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Четврто коло во наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ

Четврто коло во наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ

Прва фабрика во Македонија за производство на сончогледово масло со традиција од 1923 година

Прва фабрика во Македонија за производство на сончогледово масло со традиција од 1923 година