20 Јануари, 2020
0.0292

„Добро Боки вистина ги однесе парите таму бе?“: Нови снимки за „Рекет“ ја брануваат јавноста

Објавено во: Македонија 11 Декември, 2019

Преку Јутјуб денеска во јавноста се пласирани нови аудио снимки наводно поврзани со судскиот процес „Рекет“.

Во дел од снимките може да се чуе машки глас кој кажува дека торбата со парите не завршила кај Заев. Истиот глас открива дека познатата Луј Витон чанта била носена и надвор од земјава, но и дека истата била со џи-пи-ес.

Овој пат во аудио снимките се спомнува и името на обвнителката Русковска.

Во една од шестте аудио снимки објавени денеска се зборува следново:

„Добро Боки вистина ги однесе парите таму бе?“, на што следи одговор „Тоа не смеам да го зборам, тоа е дел од истрага. Има џи-пи-ес, се има. У рачка, у металното. Је*ига“.

Дали овие снимки ќе го откријат патот по кој се движела чантата Луј Витон со парите останува надлежните да истражат.

Да потсетиме дека аудио снимки беа објавени и викендов за кои обвинителката Вилма кажа дека не протекле од ОЈО бидејќи тие ги немале тие снимки.

Можеби ќе ве интересира

Блацион: JO Бургас соопшти дека не се работи ниту за опасен ниту за токсичен отпад

Блацион: JO Бургас соопшти дека не се работи ниту за опасен ниту за токсичен отпад

Две лица се степале во партиски штаб во Кисела Вода

Две лица се степале во партиски штаб во Кисела Вода

ОБЈАВА НА ПРОФИЛОТ НА 1ТВ: Jавност ќе биде изнeнадена од позадината и вистината за „Рекет“

ОБЈАВА НА ПРОФИЛОТ НА 1ТВ: Jавност ќе биде изнeнадена од позадината и вистината за „Рекет“

Командир од Полициска станица во Гази Баба сексуално вознемирувал полициска службеничка

Командир од Полициска станица во Гази Баба сексуално вознемирувал полициска службеничка

Триесет и тригодишник загинал откако автомобилот во кој се возел излетал од коловозот

Триесет и тригодишник загинал откако автомобилот во кој се возел излетал од коловозот

Одложени „ТНТ“, „Тендери“ и „Рекет“

Одложени „ТНТ“, „Тендери“ и „Рекет“

Заев ги договара, ама сакал и да ги растовари осуммината независни пратеници

Заев ги договара, ама сакал и да ги растовари осуммината независни пратеници

БУГАРСКО ОБВИНИТЕЛСТВО - отпадот не бил опасен, но имало железо, хартија и текстил

БУГАРСКО ОБВИНИТЕЛСТВО - отпадот не бил опасен, но имало железо, хартија и текстил

Се разболеа адвокатите на Катица Јанева

Се разболеа адвокатите на Катица Јанева