25 Март, 2018
0.0674

(ФОТО) На плажите страшна глетка: Оваа фотографија е доказ за катастрофата во Грција

Објавено во: Балкан 22 Септември, 2017

Една жена и покрај големото излевања на нафта, јужно од Атина, одлучила да се искапе во морето.

Нозете и биле целосно покриени со нафта, па многумина не разбираат зошто воопшто влегувала во вода. Секако, оваа фотографија најдобро покажува колкави се последиците од еколошката катастрофа.

Глетката со апарат „ја фатил“ белгиски фотограф на плажа во познатата атинска населба Палео Флиро.


Колку за потсетување...

Грчкиот остров Саламина е погоден од еколошка катастрофа откако кај брегот потонал танкер со повеќе од 2000 тони нафта.

Огромна нафтена количина го прекри цел залив, а претставници објавија дека се загрозени над илјада морски животни. Нечистотијата е долга 1,5 км и чистењето најверојатно ќе трае четири месеци.

Можеби ќе ве интересира

Косово веќе не го користи српскиот телефонски код

Косово веќе не го користи српскиот телефонски код

ДАЛИ ПРИЧИНА Е МАКЕДОНИЈА: ПАСОК бара избори

ДАЛИ ПРИЧИНА Е МАКЕДОНИЈА: ПАСОК бара избори

И Бугарија ќе протера руски дипломати?

И Бугарија ќе протера руски дипломати?

KOJ МУ ЗАБЕЛЕЖУВА: Критики во Грција за изјавата на Ципрас

KOJ МУ ЗАБЕЛЕЖУВА: Критики во Грција за изјавата на Ципрас

(ФОТО) БАЛКАНОТ ВО СТУД И СНЕГ: Поплави и хаос во повеќе земји

(ФОТО) БАЛКАНОТ ВО СТУД И СНЕГ: Поплави и хаос во повеќе земји

Подготвени ли се Брнабиќ и Дачиќ за признавање на Косово?

Подготвени ли се Брнабиќ и Дачиќ за признавање на Косово?

(ВИДЕО) ХИТ ВИДЕО: Овој Грк мисли дека е олицетворение на Брус Ли

(ВИДЕО) ХИТ ВИДЕО: Овој Грк мисли дека е олицетворение на Брус Ли

ЦИПРАС НА ШЕГА: Следниот пат веќе нема да можете да го користите терминот Република Македонија

ЦИПРАС НА ШЕГА: Следниот пат веќе нема да можете да го користите терминот Република Македонија

ГРЧКИ МЕДИУМИ: Како известуваат за посетата на Коѕијас?

ГРЧКИ МЕДИУМИ: Како известуваат за посетата на Коѕијас?