14 Декември, 2019
0.0155

(ФОТО) Снегот ги изненади жителите на една балканска земја

Објавено во: Балкан 18 Ноември, 2019

Снежни врнежи ги изненадија граѓаните на Босна и Херцеговина. 

Снег утринава падна во БиХ, на Купрес на југозападот на замјата.

На фотографиите кои граѓаните ги споделуваа на социјалните мрежи може да се види дека овие предели се побелени од снег, а во останатите делови од земјата засега не се очекува снег.

До крајот на месецот и во БиХ ќе биде топло за овој период од годината, а ќе има и врнежи од дожд. 

Кај нас според најавите, снег ќе има дури по Нова година. 

Можеби ќе ве интересира

ХРВАТИТЕ ВЕ ЧЕКААТ НА ЛЕТО: Ќе им требаат 35.000 сезонци

ХРВАТИТЕ ВЕ ЧЕКААТ НА ЛЕТО: Ќе им требаат 35.000 сезонци

Град во соседството бесплатно дели станови и куќи

Град во соседството бесплатно дели станови и куќи

(ФОТО) ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ од времето на Исус Христос најдено близу познат грчки остров

(ФОТО) ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ од времето на Исус Христос најдено близу познат грчки остров

Грците ќе ги враќаат иселените со плати од 3.000 евра

Грците ќе ги враќаат иселените со плати од 3.000 евра

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

Нобеловецот Хандке е непожелна личност во Сараево и Приштина

Нобеловецот Хандке е непожелна личност во Сараево и Приштина

СЕ ТРЕСАТ ПОВЕЌЕ ЗЕМЈИ: Три земјотреси за половина час

СЕ ТРЕСАТ ПОВЕЌЕ ЗЕМЈИ: Три земјотреси за половина час

Престолнина од регионот прозвана поради загадениот воздух

Престолнина од регионот прозвана поради загадениот воздух

ГРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес кај Крит

ГРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес кај Крит