21 Јануари, 2019
0.3029
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Фотографот на Vogue доаѓа во Македонија

Објавено во: Мои пари 10 Јануари, 2019

На 16 февруари, на покана на Академија за графички дизајн и адвертајзинг ( линк тука https://www.creativehub.mk/akademija-za-grafichki-dizajn ) на Creative Hub во Скопје доаѓа италијанскиот фотограф Алесандро Капочио.

Организаторите на Академијата за графички дизајн стапија во контакт со Капочио за време на фотосесија на Есте Лаудер во Милано во декември месец каде се роди и идејата за организација на првиот настан со светски познати модни фотографи од овој вид.


Со повеќе од 20 години работно искуство и адреси на живеење во Париз, Токио и Лос Анџелес, Алесандро стои позади бројни фотосесии за најпознатите модни магазини како Вог, Харперс Базар, Конде Наст итн.

Во Скопје доаѓа да оддржи популарно кажано еднодневен “Photography Masterclass” на кој ќе го пренесе искуството и техниките на фотографирање, како и дел од животните приказни и соработки со моделот на Викторија Сикрет Миранда Кер, модната инфлуенсерка Ана Дело Русо, светскиот фотограф Марио Тестино и многу други.


„Огромна е честа да се донесе фотограф кој има работено со светски модели и на свески познати кампањи, а кој покрај овие проекти најде време да биде наш гостин во Скопје. Ние како центар се стремиме на Академијата за графички дизајн да предаваат арт директори, фотографи и креативни директори од најголемите маркетинг компании во Македонија. Но покрај тоа сакаме да дадеме и додадена вредност токму преку еднодневни предавања со искусни професионалци од светот како Алесандро” изјавија организаторите на настанот.

Настанот ќе се одржи во новите простории на Creative Hub на Рајко Жинзифов бр.20 и е со почеток од 10 часот наутро.


 Во организација на Академија за графички дизајн и адвертајзинг на Creative Hub картите за настанот ќе може да се купат по промотивна цена  од 4310 МКД до 1 февруари на https://shop.creativehub.mk/photography-masterclass .  Повеќе информации можете да добиете на 071 214 849. 


Можеби ќе ве интересира

Заврши вториот кампус експиријанс Македонија во организација на Реал Мадрид Фондација

Заврши вториот кампус експиријанс Македонија во организација на Реал Мадрид Фондација

Дефектот на ул.Јане Сандански е саниран

Дефектот на ул.Јане Сандански е саниран

Невладини организации: Поминаа два месеци од бегството на Груевски, каде е извештајот?

Невладини организации: Поминаа два месеци од бегството на Груевски, каде е извештајот?

Огромен интерес кај стартап компаниите за финансиска поддршка од ФИТР

Огромен интерес кај стартап компаниите за финансиска поддршка од ФИТР

Без вода корисници на бул.Јане Сандански

Без вода корисници на бул.Јане Сандански

НАЈГОЛЕМАТА ПРОМОЦИЈА НА КНИГА ДОСЕГА!

НАЈГОЛЕМАТА ПРОМОЦИЈА НА КНИГА ДОСЕГА!

Менаџерски синдром/Burn-out синдром– болест на модерното време!

Менаџерски синдром/Burn-out синдром– болест на модерното време!

Бабовски: Продолжен рокот за аплицирање за поврат на камати од инвестиции во ИПАРД програмата

Бабовски: Продолжен рокот за аплицирање за поврат на камати од инвестиции во ИПАРД програмата

Инцидентен уличен дефект во Капиштец

Инцидентен уличен дефект во Капиштец