24 Јули, 2019
0.0193

Го жртвувала животот за да спаси три деца: Ова е најхрабрата стјуардеса

Објавено во: Стил 06 Септември, 2018

Група терористи го киднапирала авионот „Pan Am Flight 73“ кој бил лет од Мумбаи до САД, во 1986-та година на аеродром во Пакистан. Авионот превезувал 360 патници и 13 членови на екипажот. Терористите сакале да летаат во Кипар, со цел ослободување на затворениците од палестинските држави во Кипар, но стјуардесата Нирја Бханот ги известила навреме пилотите и тие го напуштиле авионот, па авионот не полетал.

Нирја ги сокрила пасошите на патниците за терористите да не можат да ги идентификуваат. 

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

Живеј пред да умреш

Живеј пред да умреш

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот